Uhke käsitööjäätis on igati kodumaa-armastusest kantud, sest lisaks värvidele on rahvuslikud ka maitsed. Fresko Jäätisevabrik
Fresko Jäätisevabrik sai hakkama millegi täiesti enneolematuga: purki pandi esimene Eesti trikoloori värvides jäätis. Jäätisemeistrid on seejuures põhimõttekindlad – ühelgi kunstlikul värv- või lisaainel jäätisepurki asja pole.

Uhke käsitööjäätis on igati kodumaa-armastusest kantud, sest lisaks värvidele on rahvuslikud ka maitsed. Sinisele kihile annavad maitse martsipan ja kardemon, värv tuleb kodumaisest kassinaeriürdist. Musta kihi valmistamisele panid õla alla Muhu pagarid, kes andsid selleks leiva, jäätise värvib mustaks süsi. Valge on mõnusalt hapukas hapukoorejäätis.

Fresko jäätisevabriku juhi Kaisa Murutari sõnul oli retsepti väljatöötamine paras pähkel.

“Oleme möödunud nädalate jooksul teinud lugematuid katsetusi, et sinise ja musta jäätise värv paika saada, seejuures maitse ja puhta koostise arvelt allahindlust tegemata, kuid oleme ise lõpptulemuse üle tõeliselt uhked,” mainib Murutar.

Sini-must-valget jäätist valmistati üksainus väike partii, kokku 500 purki. Seega on tegemist tõeliselt eksklusiivse ja kordumatu maiustusega.

Fresko jäätisevabrik on Tartus kodumaiseid käsitööjäätiseid valmistav ettevõte. Kasutusel on vaid parim, peamiselt mahe ja võimalusel kodumaine tooraine. Jäätiste koostis hoitakse lihtne ja aus ning väärtuste kujundamisel lähtutakse keskkonnahoiust ja eetilisest ettevõtlusest.

Jäätised on müügil vaid valitud kauplustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus.