TV3 Eesti parim pagar Foto: Ilmar Saabas
Täna õhtul alustab TV3 kanalil järjekordne hooaeg gastronoomiasaadet "Eesti parim pagar", kus võistlusse astub 12 kodupagarit üle Eesti. 2016. aastal soovivad Eesti parimaks pagariks saada nii 17-aastane - juba oma kokaraamatu välja andnud - koolipoiss Elvast, ajalooõpetaja Tõrvast kui hambaarsti üliõpilane Tartust.

Kaks ja pool kuud kestvad koduküpsetajate Eesti meistrivõistlused toovad meie ette terve rea põnevaid koogi-, piruka- ja tordiretsepte. Esimene saade toob kohe välja osalejate kogemused, käekirja ning oskused köögis.

Võistlusel osalejad on sellel aastal väga kirju taustaga: parimaks pagariks soovib saada juba 17-aastaselt oma kokaraamatu "Ma armastan pitsat, pole midagi parata" välja andnud Elva koolipoiss Rasmus; Turbas kehalise kasvatuse ja ajalooõpetaja ametit pidav Ain, Tartus ülikoolis hambaarstiks õppiv Nikolai, kellele kokandus on kui jooga; varemgi oma küpsetiste eest auhindu võitnud 30-aastane tervisliku koogiliini ajaja Monika jt.

LOE LISAKS: Kes on Kes ehk vaata kõikidele "Eesti Parima Pagari" osalejatele otsa

Saate peakohtunikud on vanad tuttavad koogikuninganna Angelika Kang ja Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu. Sellel "Eesti parima pagari" hooajal saabub igas saates kööki ka ootamatu üllatuskohtunik, kelleks on alati mõni väga tuntud ja eesti rahva poolt palavalt armastatud koogisõber.

Saatejuhina suunab vägesid rõõmsameelne maitseskeptik Alari Kivisaar. Uue hooaja peaauhinnaks on Schmidt köögid pannud välja unistuste köögi ning Electrolux kogu köögitehnika!