EKA
Ribe restoran esitles oma uusi 3D saviprinteris loodud portselannõusid. Koostöös EKA magistrantidega loodud nõudesarja puhul on tegu Baltikumi esimeste avalikku kasutusse ehk restoranile loodud nõudega, mida nüüd koostöös veel edasi arendatakse.

Koostööprojekt algatati, et siduda kahe aasta pikkust kogemust 3D saviprintimisel erialase magistriprojektiga. Selleks valisime koostöös Eesti toiduedendaja Aivar Hansoga välja Ribe restorani, kes oli valmis uuendusliku ideega kaasa tulema.

Magistrandid tutvusid põhjalikult olemasolevate nõude, menüü ja sisekujundusega. Koos Ribe restorani peakoka Rado Mitroga (Slovakkia) räägiti disainieelistustest ja restoranis kasutatavatele esemetele esitatavatest nõuetest.

Oli suur väljakutse arendada samaaegselt nõude disaini ja tundma õppida printeri pakutavaid võimalusi. Selles oli meile abiks Madis Kaasik Protoinvendist, kes on kõigi projektis kasutatavate printerite autor.

Kolme kuu pikkust intensiivset koostööprojekti suunasid ja juhendasid EKA poolt prof Heikki Zoova, dots Ingrid Allik, meister Lauri Kilusk ja prof Urmas Puhkan. 3D programmidega aitasid Samson Shafran (Iisrael) ja Agur Kruusing.

Projektis osalesid magistrandid: Elize Hiiop, Helena Tuudelepp, Oksana Teder, Margit Terasmees, Liisa Kivimäe, Eve Hint, Aleksandra Kazanina, Kristel Ojasuu, Linda Viikant, Clelia Piirsoo.