Luige Laada juust 2017 on Konju kitsejuust. Foto: Luige Laat
Pühapäeval kuulutati välja Talumeiereide Liidu korraldatud käsitöönduslike juustude konkursi „Luige lemmik 2017“ võitja. Luige maaelu näituslaada külastajad hindasid maitsvaimaks kitsepiimajuustu küüslaugu ja tilliga õlis Konju Kitsefarmilt.

Juustudele andis oma hinnangu 436 inimest, niisama maitsjaid ja uudistajaid oli palju rohkem. Paljud olid üllatunud, et talumeiereide toodanguvalik on nii rikkalik ja maitsev. Sedapuhku võlusidki tarbijaid eelkõige värsked kitsejuustud: paremuselt järgmine oli Üvasi talu grilljuust. Rahvale meeldis ka lehmapiimast valmistatud särtsaka maitsega laagerdatud tšillijuust Nõmmiku talult.

Martin Repinski Konju Kitsefarmist rõõmustas tarbijate valiku üle. „Mul on hea meel, et nii paljude Eesti elanike südametesse on jõudnud eestimaised kitsepiimatooted. See, et Konju toodang on tänavu nii populaarne, on selgelt saavutatud tänu meie töökale kollektiivile, kes pidevalt tegeleb toodete kvaliteedi tõstmisega. On tunda Eesti talupiimatoodete menukust, mis sünnib eelkõige klientide ja farmerite omavahelisest heast koostööst,“ mainis Repinski.

Talumeiereide juustukonkursil osalesid Sepa Mahetalu, Metsavenna turismitalu, Nopri Talumeierei, Üvasi talu, Mätiku talumeierei, Konju kitsefarm, Luke talu, Allan Illisson (Upruse talu), Pajumäe talu ja Nõmmiku talu. Talumeiereide Liidu liikmed olid Luige laadal ühise väljapanekuga esindatud esimest korda.