Surmamõistetute viimane roog YouTube
Riikides, kus surmanuhtlus on täna veel päevakorras, on traditsiooniks pakkuda hukkamisele viidavale inimesele tema soovide kohaselt "viimast einet". USA toidufotograaf Henry Hargreaves pildistas üles USA tähtsamad "viimased eined".

Hargreaves, kes ise on tugevalt surmanuhtluse vastane, võttis ette projekti pildistada üles neid viimaseid roogasid, kui kuulis, et Texase osariik plaanib selle traditisooni kaotamist. Fotograafi sõnul avastas ta seda teemat uurides viisi näha nende mõrvarite, vägistajate ja röövlite taha läbi toidu inimest, vahendab Business Insider.

Kuna mitte ühestki viimasest roast ei ole tehtud pilti, tuli toidufotograafil kõik pildid uuesti lavastada.

* * *


Victor Feguer, 28 aastane, Iowa - inimrööv ja mõrv, surm mürgisüsti läbi 1963. aastal. Viimaseks eineks tellis Victor vaid ühe kiviga oliivi.

John Wayne Gacy, 52 aastane, Illinois — vägistamine ja 33 mõrva, surm mürgisüsti läbi 1994. aastal. John tellis 12 fritüüritud hiidkrevetti, ämbritäie KFC praekana, friikartuleid ja kilo värskeid maasikaid.


Timothy McVeigh, 33 aastane, Indiana — 168 mõrva, surm mürgisüsti läbi 2001. aastal. Tellis viimaseks söögiks kilo mündi-šokolaaditükkidega jäätist.


Ricky Ray Rector, 42 aastane, Arkansas — kaks mõrvasüüdistust, surm mürgisüsti läbi 1992. aastal. Tellis viimaseks eineks steik'i, praekana, pähklikoogi JA kirsilimonaadI.


Stephen Anderson, 49 aastane, California — röövimine, rünnak, põgenemine vanglast, seitse mõrva, surm mürgisüsti läbi 2002. aastal. Anderson tellis kaks grillitud juustuvõileiba, kodujuustu, maisi, redise, šokolaaditükkidega jäätise ja virsikukoogi.


Ted Bundy, 43 aastane, Florida — vägistamine, nekrofiilia, põgenemine vanglast, 35 mõrva, surm elektritoolil 1989. aastal. Bundy keeldus viimasest eines ning seetõttu serveeriti talle traditsiooniline vanglasöök - steik, munad, kartulikook, röstsai või ja moosiga, piim ja mahl.


Ángel Nieves Díaz, 55 aastane, Florida — mõrv, inimrööv, vargus, surm läbi mürgisüsti 2006. aastal. Keeldus nii viimasest einest, kui ka vanglatoidust.


Ronnie Lee Gardner, 49 aastane, Utah — sissemurdmine, vargus, kaks mõrva, surmati püssilaskudega 2010. aastal. Gardner tellis oma viimaseks söögiks vähisaba, steik'i, õunapiruka ja vaniljejäätise, söömise ajal vaatas "Sõrmuste Isandat".


Allen Lee "Tiny" Davis, 54 aastane, Florida — vargus ja kolm mõrva, surm elektritoolil 1999. aastal. Davis sõi oma viimaseks eineks vähisaba, praekartuleid, pool kilo friteeritud hiidkrevette, merikarpe, pool pätsi küüslauguleiba ja ingveriõlut.


Teresa Lewis, 41 aastane, Virginia — mõrv, vandenõu ja röövimine, mõrv läbi mürgisüsti 2010. aastal. Lewis tellis viimaseks eineks praekana, võiga herneid, õunapiruka ja purgi Dr. Pepper'i limonaadi.


Ferdinando Nicola Sacco ja Bartolomeo Vanzetti, 36 ja 39 aastased, Massachusetts — kaks mõrva, surm elektritoolil 1927. aastal. Mehed sõid viimaseks eineks suppi, liha, röstsaia ja jõid teed.


Ronnie Threadgill, 40 aastane, Texas — mõrv, surm läbi mürgisüsti 2013. aastal. Mees sõi viimaseks eineks ahjukana, kartulipuder, juurviljad, herned, leib, vesi ja mahl.