Ilmad on läinud ilusaks ja suur suvi ootab ees! Lapsed ei malda enam hetkegi rohkem toas püsida, kui just peab ja pagevad esimesel võimalusel õue mängima. Vabas õhus mängud ja ümbritseva avastamise rõõm ning loovalt õppimine sobib suurepäraselt kokku ka metsamatkaga, mis võimaldab pere pisematele juba maasta madalast õpetada tähelepanelikkust ja avatud meelt selle osas, mida loodusest söögiks korjata saab.

Aga mida metshaldjad, pokud, kivinõiad ja vetevana söövad? Oma Maitse retseptide autori Kadri Valsbergi retseptide järgi tehtud toidud võiksid ka neile olla vägagi meeltmööda.  

Näiteks nõgesesupp hapuoblikatega ja viguriga kaneelisai metsamarjamoosiga. Juurde rüüpa soojendavat või hoopis jahutavat jõujooki. Kui plaanid metsa ööbima jääda, siis vanderselli hommikupuder lõkke kohal küpsetatud õuntega kuulub ühe kauni päeva alguse juurde – taustaks õrn puudekohin ja linnulaul. 

Aasahaldja salat võiks ka luust ja lihast väikestele haldjapreilidele sobida ja matkaja toekas lõunasöök ehk tatrapajaroog kukeseentega maitseb väikestele mehepoegadele, oi kui hästi!