Piparkoogimaania - Mütoloogia Foto: Priit Simson
Neljapäeval avati Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis "PiparkoogiMaania 2019", mis sel aastal toimub juba 14. korda. Näitusel osaleb ligi sada kunstnikku, kes kasutavad oma ideede elluviimise meediumina piparkoogitainast. Selle aasta näituse teemaks on "Mütoloogia", mille realiseerimiseks oli autorite tarbeks 300 kilogrammi piparkoogitainast.

Kui otsid mõtet, mida nädalavahetusel koos perega teha, siis on just õige aeg piparkoogimaaniaks! Näituseruumi uksel tulvab vastu jõululõhn ja pilku haaravad kõikvõimalikud mütoloogiast tuntud teemad ja tegelased.

Juba 14. korda toimuval "PiparkoogiMaanial" osaleb ligikaudu 100 kunstnikku, kelle seas on nii professionaalseid kunstnikke, disainereid, arhitekte ja keraamikuid ning teistel aladel tegelevaid loovisikuid.

Eksponaatide seas leiab vihjeid kuulsa skulptori Michelangelo tööle, näha võib piparkoogitaignast valmistatud Vana-Egiptuse kunstis esinevate skulptuuride miniatuurseid koopiaid ja koguni humanoidi.

Näituse raames viiakse läbi töötubasid ja nii kohalikud kui välismaalt pärit piparkoogimeistrid ja kunstnikud vahendavad huvilistele oma teadmisi. Töötoad toimuvad eesti- ja vene keeles.

"PiparkoogiMaania 2019" on avatud 5. jaanuarini.