Peeter Pihel.NEH Foto: Vallo Kruuser
Esmaspäeval kogunevad Viljandisse Eesti ja Läti hansalinnade kokad, et saada häid näpunäiteid kohaliku tooraine kasutamiseks Gotlandi ametivennalt Mikael Nypeliuselt.

Mikael Nypelius on töötanud mitmetes Michelini tärni restoranides nii Rootsis kui Norras. Töötades restoranijuhi ja sommeljeena auhindu võitnud Kopenhaageni restoranis Bhoga, õppis ta hindama kohalikku toorainet ja kaasaegset Skandinaavia toitu.

Bhogas töötades on Nypelius võitnud Rootsi suurima veiniajakirja Aasta Sommeljee 2015 tiitli. Gotlandil sündinud ja üles kasvanud noort andekat kokka ja tema toiduharjumusi on mõjutanud just ehe ja puhas loodus ning maitsed ja tooraine kodu lähedalt. 2016. aastal pani Mikael aluse oma restoranile Gotlandil. Nyplings mat & vin (eesti keeles "Nyplingi toit ja vein") on kui ausutusavaldus Nyplingsi peretalule, kust tuleb suur osa restorani toorainest.

Õppepäev, kus osalevad 13 hansalinna kokka toimub Viljandi Kutseõppekeskuses. Mikael Nypeliuse juhendamisel peab ühistööna päeva jooksul valmima kolmekäiguline õhtusöök, mille komponendid on viljandimaised.

Eestit esindavad projektis Viljandi ja Pärnu linn, Lätit Cesis, Straupe, Limbaži, Pargauja, Koknese ja Kuldiga omavalitsused, Valmiera linn ja Vidzeme planeerimispiirkond ning Rootsit Gotlandi piirkond ja Inspiration Gotland, kes on ka projekti juhtpartneriks.