Grillfest 2019 Foto: Ago Tammik
7.-8. juunini toimub Pärnus järjekordne Hea Toidu Festival Grillfest. Tänavuse, juubelieelse 19. Grillfesti märksõnad olid ligi 30-kraadine põrgukuumus grillijatele ja muidugi käsitöö. Viimase sõnaga võis seostada pea kõike alates maiustustest ja õllest kuni maitseaineteni.

VAATA GALERIID!

Midagi uut ja põnevat leiavad Grillfestilt kõik, kes Pärnusse Vallikääru aasale lähevad. Erinevad grillivõistlused ja rahvakoolitused, koerte demonstratsioonesinemised, suur kabesimultaan, töörõivaste moeshow, üleriigiline kalapüügivõistlus, karate demonstratsioonesinemised, rahvatantsijad ja palju muud suudavad köita nii noori kui vanu. Mõlema päeva tuju aitavad kõrgel hoida Koit Toome, Shanon, Merlyn Uusküla ja paljud teised esinejad.

Pärast esimest päeva peab tõdema, et Eesti väiketootjate käsitöötoidu kvaliteet on väga hea ja on valmis pakkuma turul tõsist maitsekonkurentsi seda just eelkõige teadlikuma ja vähem hinnatundliku tarbija jaoks. Jah, need on kallid, aga vähemalt proovimist või pidulauda väärt tooted. Camado Joe grillid Grillfesti peasponsorina pakkusid ohtralt vaatamist ja maitsmist. Hüüdlausega "Mugavus loeb" on grillimaailmas kanda kinnitamas üha enam täisautomaatsed pelletigrillid, mida saab mobiilist juhtida või seadistada kasvõi kuueteisttunnise madala temperatuuriga küpsetusaja.

Grillfest kestab veel tänase päeva.