Assortii maailma parima restorani Osteria Francescana menüüst. Osteria Francescana
Maailma Top50 Parimat Restorani on jälle selged ning esikümnesse pääsenud "tippeinelate" hulgas on nii vanu tuttavaid, kui uusi tulijaid. Kuid vaatame lähemalt otsa neile numbritele, mis tuleb pangkontolt ära kanda, et neis restoranides maailma parimat gastronoomiat nautida.

Maailma tipprestoranid jagunevad laias laastus kaheks ja seda selle järgi, kuidas nende menüü on üles ehitatud. On restorane, kes pakuvad oma menüüna vaid konkreetseid "komplekteineid" - igal lõunal ja õhtul on üks kate ning hind on üks kõikidele käikudele nii toidus kui joogis. Teine punt restorane on sellised, kus lisaks nii öelda set-menu võimalusele on olemas ka täiesti tavaline, igast restoranist tuttav menüü. Ka maailma parimate restoranide Top10s leidub vabaks mõlemasse kategooriasse kuuluvaid einelaid.

Maitsed.ee poolt kokku pandud hinnakirja kohaselt on planeedi TOP10 hulka kuuluvate restoranide valikus kõige soodsam õhtusöök võimalik nautida maailma neljandas restoranis ehk Peruu pealinnas Limas asuvas restoranis Central. Selle õhtusöögi kuluks on 120 eurot inimese kohta, pluss veinid või joogid. Muuseas Central pakub õhtusöögimenüü kõrvale ka detailselt välja töötatud mittealkohooolsete jookide menüüd.

Kalleima õhtusöögi maailma tipprestoranidest paneb lauale pikalt planeedi parima einela tiitlit hoidnud Noma Kopenhaagenist, kus 15-käiguline eine ühele koos veinidega läheb maksma 430 eurot. Samas ainukene restoran, mis pakub hinnas nii jooke kui sööke on 20-käigulist õhtueinet pakkuv Hispaania tippköök El Celler de Can Roca.

Huvitav on tõdeda, et kui Baltikumi parimate restoranide nimekirja troonis restoran Vincent Riiast, siis Balti riikide top10st seitse einelat pärinesid hoopis Eestist. Ka maailma parimate esikümnes omab parimat kohta Itaalias asuv restoran, kuid Hispaania on top10s esindatud aga tervelt kolme köögiga. Ühelgi teisel riigil pole nii kõrges tipus isegi kahte restorani. Hispaania on täna maailma gastronoomia vaieldamatu kese.

LOE LISAKS: BALTIKUMI PARIMAD RESTORANID: Eesti kaotas Balti riikide restoranikuninga tiitli Lätile vaid ühe punktiga

Osteria Francescana oli kaks aastat maailma parimate restoranide nimistus teisel kohal ning saavutas lõpuks edu sellel aastal. Eelmisel aastal oma 20dat sünnipäeva tähistanud restoran on 53-aastase peakokk Massimo Bottura elu ja looming, kus ta pidevalt avardab Itaalia kulinaaria piire.

Peakokk: Massimo Bottura
Toidustiil: Tänapäevane Itaalia köök
Koht eelmisel aastal: 2
Õhtusöögi hind: 220 eurot inimene
Mitu käiku: 9
Aadress: Via Stella 22, 41121 Modena

Kolme venna poolt veetav ja juhutav restoran Hispaanias on kui kreatiivsuse ja tipptaseme koondus: kõik mehed on oma ala tippudes, kes sommeljee, kes peakoka ja kes pagarina. Koos on 1986. aastast arendatud oma restorani ja viidud see maailma tippu.

Peakokk: Joan, Jordi ja Josep Roca
Toidustiil: Tänapäevane vabakäeline gastronoomia
Koht eelmisel aastal: 1
Õhtusöögi hind: 300 eurot
Mitu käiku: 20
Aadress: Calle Can Sunyer 48, 17007 Girona

Restoran Eleven Madisson Park on olnud tipus aastaid ning selle restorani peamiseks jõuks on see, et kadunud on see näiline piir köögi ja söögisaali vahel - kõik restorani töötajad tunnevad ideaalselt toite ning kokad käivad ise tihti eineid serveerimas. Et saada maitsed veel paremaks, lõigati eelmisel aastal 14-käiguline menüü pooleks ning see on andnud häid tulemusi. Kes on olnud tähelepanelik saab aru, et paaril korral einetasid ka New Yorki kultussarja "Seks ja Linn" tegelased samas restoranis.

Peakokk: Daniel Humm ja Chris Flint
Toidustiil: New Yorki stiilis modernne Euroopa gastro
Koht eelmisel aastal: 5
Õhtusöögi hind: 270 eurot
Mitu käiku: 10
Aadress: 11 Madison Avenue, New York 10010

Lõuna-Ameerika parimaks köögiks nimetatud Central viib oma sööjad igal õhtul täiuslikule rännakule läbi Peruu. Peakokk ja tema meeskond koguvad oma tooraineid nii Peruu vihmametsadest, mägedest merest ja kõrbest. Centrali menüü algab 20 meetri sügavuselt merest ja lõpetab 4100 meetri kõrgusel mägedes, pakkudes oma 16 käigu jooksul midagi igast riigi piirkonnast.

Peakokk: Virgilio Martinez ja Pia Leon
Toidustiil: Tänapäeva Peruu köök
Koht eelmisel aastal: 4
Õhtusöögi hind: 120
Mitu käiku: 16
Aadress: Calle Santa Isabel 376, Miraflores, Lima

Noma on koht, kust algas tänagi kogu Skandinaaviat, Baltikumi ja natukene ka kogu maailma aina üllatav Põhjala gastronoomia ehk New Nordic. 2003. aastal avatud Noma on olnud aastaid ka maailma parim restoran. Täna vahetab Noma oma asukohta ning püüab läbi selle tuua uuendust kööki ja einesaali.

Peakokk: René Redzepi ja Benjamin Paul Ing
Toidustiil: Põhjala gastronoomia
Koht eelmisel aastal: 3
Õhtusöögi hind: 270 eurot
Mitu käiku: 15
Aadress: Strandgade 93, DK-1401, Copenhagen

Üks tugevam tõusja selle aastases maailma parimate restoranide tabelis. Mirazur asub Prantsuse riviera'l väga lähedal Itaalia piirile ning peakokk Colagreco ongi öelnud, et võlgneb oma köögi ja stiili nii kodumaale Itaaliale, oma Argentiina-Itaalia päritolule kui ka oma uuele kodumaale Prantsusmaale. Edu taga on restorani oma aed ja suur kohalike tootjate võrgustik.

Peakokk: Mauro Colagreco
Toidustiil: Vahemereline
Koht eelmisel aastal: 11
Õhtusöögi hind: 210 eurot
Mitu käiku: -
Aadress: 30 Avenue Aristide Briand, 06500 Menton


Just peakokka Andoni Luis Aduriz'i pakutakse Hispaania ja maailma parima koka tiitlile pretenteerijaks, seda pärast El Bulli ja Ferran Adria taandumist areenilt. Peakokka peetakse eriti tugevaks ja pidevaks eksperimenteerijaks. Õhtusöök Mugaritz'is on 24 käiku ning tihtitoimuvad eine eirnevad osad restorani aias ja mujal. Restorani hinnatakse ka tema mängulise poolest, kus huvitavaid koosluseid panevad kokku sommeljeed veel lauas.

Peakokk: Andoni Luis Aduriz ja Juan Vargas
Toidustiil: Emotsionaalne Hispaania
Koht eelmisel aastal: 6
Õhtusöögi hind: 204 eurot
Mitu käiku: 24
Aadress: Aldura Aldea, 20, 20100 Errenteria, Gipuzkoa

Peakokk Yoshihiro Narisawa lahkus kodust 19-aastaselt ja näris järgmised kaheksa aastat end läbi tervest virnast Euroopa tippköökidest, jõudes ma legend Paul Bocuse juurde. Tagasi Jaapanis avas peakokk järjest restorane, kuni jõudis 8 aastat tagasi oma praegusesse asukohta. Yoshihiro Narisawa kasutab oma köögis kohalikku toorainet ning ammutab ideid linnäärsetest vetest, metsadest ja mägedest.

Peakokk: Yoshihiro Narisawa ja Takahisa Yuyama
Toidustiil: Innovaatiline Satoyama gastronoomia
Koht eelmisel aastal: 8
Õhtusöögi hind: 245 eurot
Mitu käiku: -
Aadress: Minami Ayoyama 2-6-15, Minato-ku, Tokyo, 107-0062

Restoran asub Viini südames asuva Stadtpark'i ehitatud klaaskuubikus, kuid ultramoodsa välimuse taga on pererestoran, mis imeliselt ühendab traditsioone tänapäevase kõrginnovatsiooniga. Peakokk nimetab oma restorani ka gastronoomiateatriks.

Peakokk: Heinz Reitbauer
Toidustiil: Tänapäeva Austria gastronoomia
Koht eelmisel aastal: 15
Õhtusöögi hind: 152 eurot
Mitu käiku: 7
Aadress: Am Heuemarkt 2A/im Stadtpark, A-1030 Vienna

Restoran asub tunnise sõidu kaugusel San Sebastiani linnast ja on kindlasti sõitu väärt: peakokk Victor Arguinzoniz on täiesti uudselt taasloonud avatud tulel küpsetamise ning retseptid, mida restoranis katsetatakse on äärmiselt unikaalsed. Avatud tulele ja sütel valmib kogu restorani menüü.

Peakokk: Victor Arguinzoniz
Toidustiil: Hispaania tüüpi avatule BBQ
Koht eelmisel aastal: 13
Õhtusöögi hind: 140 eurot
Mitu käiku: -
Aadress: Plaza de San Juan 1, 48291 Atxondo, Bizkaia