Oslos müüdi korter rekordiliselt kalli hinnaga. Foto: Ilmar Saabas
Olgugi, et Norra kuningriigi pealinn Oslo on kukkunud sellel aastal välja maailma kalleimate linnade esikümnest ning on ka Euroopa linnade hulgas kalliduselt alles viies, ehmatavad osad toidukaupade hinnad toidupoes üsna ära. Võimalik on leida tooteid, mis on Eesti hindadega sarnased, kuid kaup, mis on kallim, on väga palju kallim.

Tegime hinnavaatlust vaid ühes Oslo kesklinna poes ning mingil juhul ei pretenteeri sellega absoluutsele hinnatõele, kuid mingi idee ja vaate hindade tasemest Oslos saame teada. Hinnad on piltidel toodud Norra kroonides, eurode saamiseks jagage hinnad lihtsalt kümnega.

Äärmiselt lihtsa analüüsi tulemusel saab öelda, et juurviljad ja puuviljad on üsna heas konkurentsis Eesti hindadega, pisut kallimad, kuid siiski "ostetavad". Värske kartuli kilo oli 1,5 eurot ja värske kapsa oma 2,5 eurot, kuid muud tooted on üsna Eesti poodide hinnaskaalas.

Kui aga liikuda liha ja juustu, piim ja munade juurde, siis on hinnad 2-5 korda kõrgemad. Suur üllatus on hakkliha ligi 8 eurone, piima 3 eurone ja munade 3,5 eurone hind. Samuti on Norras kallid joogid, eriti lahjad alkohoolsed joogid, kus ka kõige lihtsam pilsner maksab enam kui 2,5 eurot purk. Kõrtsis serveeritakse aga 0,4L suurune õlletoop hinnavahemikus 76-120 krroni ehk 7-12 eurot.

Rääkides kohalike inimesega, siis üldiselt on ikkagi tavaline süüa ja juua kodus ning kui on pubisse mineks, siis selleks, et seal vaid paar õlut juua. Muule kulule ei peaks isegi keskmise norraka rahakott vastu.

HINNAVAATLUS: Oslo toidupoes vaatavad otsa ootamatult kõrged hinnad