Tippkokk Artur Kazaritski. Foto: Bocuse d’Or Eesti
15. – 16. oktoobril toimub Saku Suurhallis Bocuse d’Or Europe Tallinn 2020, mis toob Tallinnasse meisterkokad 20 Euroopa riigist. Hetkel on võimalik toetada Eesti osalemist Euroopa finaalis, et tagada suurem võimalus pääseda ülemaailmsesse finaali.

Eestit esindab võistlusel Sillamäelt pärit Artur Kazaritski, kes juba viimased neli aastat töötab kolme Michelini tärniga pärjatud restoranis Geranium Kopenhaagenis. Restorani, mis on arvatud maailma parima 50 restorani seas viiendale kohale, peakokk on Rasmus Kofoed, kes on olnud Bocuse d’Oril võidukas lausa kolmel korral ja kelle käe all Artur igapäevaselt kokkab.

Arturi sõnul läheb hoolimata koroonaviirusest tekitatud segadusest treenimine edukalt. „Tunnen end väga enesekindlalt! Veedan vaheldumisi aega nii Kopenhaagenis kui Tallinnas, et võimalustest maksimum võtta ning end parimasse vormi saada,“ kommenteeris ta.

Projekti saab toetada SIIN

Bocuse d'Or on maailma kõige prestiižikam kokakunstivõistlus, mida nimetatakse sageli ka kulinaariaolümpiaks. Selle kutsus 1987. aastal ellu maailmakuulus Prantsuse meisterkokk Paul Bocuse. Inspireerituna spordiürituste kaasahaaravast atmosfäärist, otsustas Bocuse korraldada meelalahutusliku vaatemängu, mille fookuses oleks kokakunst ja tippkokkade meisterlikkus.

Bocuse d'Ori finaalvoor toob iga kahe aasta järel Paul Bocuse’i kodulinna Lyoni 24 parimat kokka üle maailma, kes valmistavad pealtvaatajate silme all oma võistlustööd. Eestil on unikaalne võimalus võõrustada Euroopa finaali 15. – 16. oktoobril Tallinnas.