Shutterstock
Eestis esimest korda toimuv Armeenia toidufestival avab uksed laupäeval täpselt kell 12.00. Sissepääs üritusele on tasuta ning tulud suunatakse humanitaarabisse, aitamaks Mägi-Karabahhi sõja tagajärjel ümberasustatud Armeenia lapsi.

Üritusel on välja pandud erinevad autentsed Armeenia toidud mitmetest kohalikest Armeenia restoranidest ja pagaritöökodadest. Samuti saab tutvuda lähemalt Armeenia köögiga ning maitsta armeenia lemmikroogasid nagu dolma, ghapama, pahlava, gata ja palju muud.

Armeenia toidufestival ei ole ainult toidust ja maitsmisest, see on toidu siduvast ja kokkutoovast mõjust, mis on eriti oluline praegusel ajal. Ürituse eesmärk on tuua inimesi kokku, pakkuda peredele erinevaid tegevusi, mida nad saavad koos ära teha. Näiteks erinevad kunsti- ja käsitöötoad lastele ning muud meelelahutuslikud tegevused, mis on seotud toiduga, seda kõike mõnusate armeenia muusikapalade saatel!

Üritusel jälgitakse kõiki viiruse leviku ennetamise reegleid koos siltidega, mis tagavad vajaliku distantsi hoidmise. Samuti on kogu ürituse kohas avalikuks kasutamiseks mõeldud desinfitseerimislvahendid. Korraldajad paluvad Teil koju jääda, kui tunnete end haigena või kui Teil ilmnevad koroonaviiruse sümptomid. Enda ja Teie lähedaste edasise kaitse ja turvalisuse tagamiseks kandke palun üritusel maski!