Foto: Shutterstock
Paljud tarbijad on teadlikud lihaasendajatest, mis maitsevad võimalikult sarnaselt lihale. Seda silmas pidades avaldas Ikea maikuus, et plaanib 2020. aastal turule tuua oma populaarsete lihapallide taimepõhise versiooni. Uus toode ei hakka asendama brändi olemasolevaid "köögiviljapalle”, vaid on loodud mõeldes nii lihasööjatele kui ka taimetoiduga flirtijatele.

Rootsi kett on USA-s määranud taimepõhiste "lihapallide" müügile saabumise kuupäevaks 28. septembri, vahendab portaal foodandwine.com.

"Antud toote puhul on meie põhieesmärgiks olnud lihalaadse maitse ja tekstuuri loomine, kasutades ainult taimset päritolu koostisosi,” ütles Ikea toiduosakonna peakokk ja projektijuht Alexander Magnusson "taimsetest pallidest" rääkides. Koostisosade hulka kuuluvad kollase herne proteniin, kaer, kartul, sibul ja õun.

"Oleme testinud erinevaid koostisosi ja meetodeid ning jääme lõpptulemustega väga rahul," lisas Magnusson.

"Müüme Ikeas igal aastal rohkem kui miljard lihapalli, teatas Sharla Halvorson, Ikea toiduäri tervise- ja jätkusuutlikkuse juht. "Peame Ikea toidutööstuse poolt tekkiva kliimajalajälje vähendamiseks tõmbama koomale oma traditsiooniliste lihapallide kogust. Uue tootega saame pakkuda jätkusuutliku alternatiivi, seadmata ohtu Ikea lihapalli maitsvat kogemust, mida nii paljud armastavad," lisas Halvorson.

Foto: Kuvatõmmis/TheManc
Ikea andmetel moodustab uute taimsete "lihapallide" kliimajalajälg neli protsenti nende tavapäraste lihapallide omast. "Kujutage ette, kui saaksime mõne oma paljudest lihapallifännidest taimset versiooni eelistama," jätkas Halvorson. "Kui 20 protsenti müüdavatest lihapallidest oleksid taimsed, vähendaks see Ikea toidukäitlemisettevõtte kliimajalajälge umbes kaheksa protsendi võrra."

Ikea sõnul loodavad nad ettevõttena 2030. aastaks kliimapositiivseks muutuda.