Foto: Pixabay
Aasias on ingverit maitsetaime ja ravimina kasutatud juba tuhandeid aastaid. Ka Lääne meditsiin on selle väike taime avastanud, sest ingver on maitsete ja tervise staar! Tassitäies hakitud värskes ingveris on 80 kcal, 18 grammi kiudaineid, 2 grammijagu süsivesikuid ja valke. Viskad väikse koguse ingverit toidu sisse ja sa saad juba hunniku vitamiine ja mineraalaineid: rauda, C-vitamiini, kaaliumit, magneesiumit ja tsinki. Aga ingverist on abi muuski!

1. Ingver leevendab iiveldust, ta aitab sõiduiivelduse, rasendusest ja keemiaravist tekiva iivelduse vastu. Samas tuleb sellega olla ka ettevaatlik — kui oled haige või rase, konsulteeri enne ingveri manustamist oma arstiga, ingveris on teisigi bioaktiivseid aineid, mis ei pruugi teatud olukorras inimestele sobida.

2. Ingver leevendab kõhugaase ja kõhukinnisust, sest ta sisaldab spetsiaalset seedeensüümi, mis aitab toidul seedetraktis kergemini liikuda ning kaasnähtuseks on puhituse ärahoidmine.

3. Ingver võitleb põletike ja viiruste vastu. Siinkohal aitab värske ingverimahl või tükeldatud ingver kõige paremini. Poest ingverit valides jälgi, et juurika koor oleks pealt terve ja ilusa väljanägemisega, siis on ta ka värske.

4. Ingver leevendab menstruatsioonivalusid ja -krampe. Päevade ajal võid proovida nii ingverikapsleid kui ka värske ingveriga kuuma jooki.

5. Ingver aitab kaasa kaalulangusele. Selline omadus on paljudel maitsetaimedel ja ürtidel, kui neid toidu sisse lisada — nende hea maitse teeb madala kalorsusega toidud lihtsalt maitsvamaks.

Allikas: health.com