Foto: Pixabay
Eesti Rahva Muuseum on koos Maaeluministeeriumiga välja kuulutanud toidupärandi kogumisvõistluse „Minu pere sünnipäevalaud eile ja täna“. Parimad kaastööd saavad auhinnad, kogutud materjali põhjal koostatakse näitus.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal kutsub ERM üles saatma pilte ja lugusid sünnipäevade pidamisest meie kodudes läbi aegade. Sünnipäevalaua ümber kogunevad erinevad põlvkonnad, koos valmistatakse toitu, kaetakse lauda ja räägitakse lugusid. Need lood on osa meie toidukultuurist ja nende säilitamine on kingitus Eesti Vabariigile.

Kogumisvõistlusele oodatakse fotosid sünnipäevalaudadest ja -peolistest koos andmete (aasta, koht, kelle sünnipäev) ja kommentaaridega, samuti sünnipäevatoitude ja -jookide retsepte ning kirjeldusi. Teretulnud on nii lühemad kui ka pikemad vastused.

Oma lugusid saavad kirja panna igas vanuses inimesed, nii need, kes elavad Eestis kui ka need, kelle (ajutine) kodu on välismaal.

Teretulnud on materjal nii paberil kui ka digiteeritud kujul. Paberfotosid võetakse vastu kingitusena või laenatakse koopiate tegemiseks.

Veebis saab küsimustele vastata ja fotosid üles laadida SIIN.

Posti teel saab materjalid saata aadressil:
Eesti Rahva Muuseum, Muuseumi tee 2, 60532 Tartu
Märksõna „Sünnipäevalaud“. Lisa vastustele oma nimi ja kontaktandmed (e-post, telefoninumber).

Kogumisvõistluse tähtaeg on 20. november 2018.

Allikas: Eesti Rahva Muuseum