Foto: Shutterstock
Paljud inimesed on üha enam mures oma mõju osas keskkonnale. Seetõttu on seatud kahtluse alla ühekordseks tarbimiseks mõeldud plastpudelite ohjeldamatu kasutamine. Kuigi mõned ettevõtted töötavad alternatiivide leidmise nimel, andis Coca-Cola mõista, et nad ei lõpeta kunagi plastpudelite pakkumist klientidele. Praegu toodab ettevõte ligikaudu 200 000 pudelit minutis.

Teisipäeval ütles Coca-Cola jätkusuutlikkuse ja avalike suhete eest vastutav asepresident Bea Perez BBC-le, et ettevõte ei lõpeta plastpudelite kasutamist, kuna inimesed nõuavad neid. Perez ütles, et Coca-Cola klientidele meeldivad eriti nende plastpudelid, kuna need on suletavad ja kerged.

"Äri ei oleks jätkusuutlik, kui me ei võtaks tarbijate soove kuulda," ütles ta. "Kui me muudame oma villimise infrastruktuuri, panustame pakendite ringlusse ja teeme uuendusi, siis nii näitame tarbijale, millised on võimalused. Nad muutuvad koos meiega."

Perez väitis, et plastpakenditest vabanemine võõrandaks kliente ja vähendaks müüki. Ta ütles, et ainult alumiinium- ja klaaspakendite kasutamine suurendaks ettevõtte süsinikujalajälge.

Coca-Cola on BBC andmetel üks suurimaid plastjäätmete tootjaid ning ettevõte toodab aastas umbes 3 miljonit tonni plastpakendit, mis on umbes 200 000 pudelit minutis. Kõike seda arvesse võttes on Coca-Cola lubanud taaskasutada 2030. aastaks nii palju plastpudeleid, kui ta kasutab.

Nii et... kui teile meeldib Coca-Cola, aga panete pahaks, et see on plastpudelis, siis võiksite teha kõik endast oleneva, et panustada pakendijäätmete õigesse sorteerimisse. Vähemalt see oleks midagi!

Allikas: Fine Dining Lovers