Tippkokk Gordon Ramsay. Foto: Shutterstock
Staarkokk Gordon Ramsay sõitis koos perega Maldiividele jõulupuhkust veetma ja postitas mererannast kelmika foto. Ramsayde pere meespool on end mere äärde palmide taustale rivvi võtnud ja maailmakuulsat kokka vaadates tekib paratamatult küsimus, et kas ta omatehtud toitu ei söö?

50ndates eluaastates Gordon Ramsay on suurepärses vormis. Kokkade puhul on aga teada, et toitu valmistades pistavad nad pidevalt midagi suhu ja trenni tegemiseks kipub paljudel aega nappima.

Ramsay on raamatus "Tervisetoidud" kirjutanud: "Kes mind tunnevad, teavad, et ma pole dieediusku. Küll aga olen ma veendunud, et suudan valmistada ja pakkuda tervislikku toitu, tegemata seejuures järeleandmisi maitses ega märkimisväärseid muudatusi oma toiduvalmistamise meetodites".

Ramsay rõhutab, et toiduvalmistamine algab õigete komponentide valimisega, mis ei seisne pelgalt rasva tarbimise vähendamises, vaid teadlikkuses, millised toiduained on inimese jaoks mingil hetkel parimad. Ta rõhutab, et hooajalisus on tervisliku toitumise üks võtmesõnu. Hästi toitumine ja enese vormis hoidmine käivad käsikäes. Hea elu juurde kuulub lisaks tervisele ka toidu nautimine.