6RS17DEC08A09.jpg Foto: Rene Suurkaev
Kätte on jõudmas raamatumüügi kõrghetked, sest jõulud nõuavad kinke ja hea raamat, ülitihti just kokaraamat, leiab oma tee kuuse alla. Rahva Raamatu turundusjuht Airi Ilisson-Cruz ütles Maitsed.ee-le, et kohalike autorite kokaraamatuid müüakse kordades rohkem kui tõlkeraamatuid. "Erandiks on vaid kuulsad nimed nagu Jamie Oliver või Nigella Lawson," lisab Ilisson-Cruz.

Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu kauplustes on uusi kokaraamatuid sel aastal müüki tulnud kokku 353 erinevat nimetust, neist eestikeelseid 80, venekeelseid 142 ja inglisekeelseid 131. Mõned nimetused tulevad Rahva Raamatu turundusjuhi sõnul kindlasti veel, kokaraamatuid ostetakse jõulukinkideks hästi ja paljud kirjastused sätivad ilmumise novembrisse, et jõulumüükidest osa saada.

"Inimestele meeldib kokaraamatuid jõulukingiks osta ja näib, et eestlastele meeldib üldse kokata või vähemasti kokkamisest ja headest retseptidest lugeda, sest kokaraamatud lähevad igal aastal päris hästi," mainib Ilisson-Cruz.

Kokaraamatute müük on Rahva Raamatus 2015. aastal väikses kasvus, aga kasv on väiksem kui raamatute müügikasv üldiselt.

"Kui vaadata müüdud koguseid, siis eesotsas on muidugi sooduskampaaniates müüdud nimetused, aga nagu ikka enamike kokaraamatute lõpud müüaksegi soodushindadega," kinnitab turundusjuht.

Rahva Raamatu kokaraamatute müügitabelis esimesel kohal on Ragne Värki raamat „Paleo. Patuvabad magustoidud ja koogid“. Välismaiste autorite raamatutest on koguseliselt kõige rohkem Eesti suurimas raamatupoodideketis müünud Jamie Oliveri "15 minuti road".