Maitsed.ee kolmandas "Kohvikooli" videotunnis vaatame otsa kohvi kõige olulisemale komponendile ehk veele. Kohv on 98% vesi ehk siis see, mida me kallame oma purustatud ubade peale, peab samuti olema värske, kvaliteetne ja hea maitsega.

"Kohvivee puhul on kaks olulist asja ehk vee temperatuur ja vee kvaliteet või karedus. Joomiseks mõeldud kohvist on umbes 98% vesi ehk vee kvaliteet on hea kohvi "pruulimisel" ülioluline," mainib Paulig Professional Balticäu juht Marta Piigli.

Vee kvaliteedist tulenevalt tuleb näiteks ka see, mis soomlased joovad üsna heleda röstiga kohvi, eestlased aga pigem keskmisest tumedama röstiga kohvi.

"Kuna Soomes on vesi pehme, tulevad selle veega kohvi keetes maitsed esile ka kergema röstiga kohvil. Eestis on vesi aga kare ning ka kohv peab olema tugevama röstimisastmega," selgitab kohviekspert.

Temperatuur on teine oluline märksõna vee puhul, mis kohvi pruulimiseks valmis pandud. "Vee temperatuur võiks minu hinnangul ja kogmuste põhjal olla umbes 93-96 kraadi, siis ei tee vesi ja kuumus kohvioale liiga ja kohv ei tule mõru," lisab Piigli.

LOE LISAKS:

KOHVIKOOL: Õige kohviubade röstimine annab kohvile maitse, aroomi ja täidluse

KOHVIKOOL: Ideaalis võiksid restoranides olla toiduga kokkusobitamiseks ka eraldi kohvimenüüd