Foto: erakogu
Kes linnainimestest poleks kas või kordki tundnud kihku kaduda mõneks ajaks metsa, mere äärde! Mõnel paisub see soov nii suureks, et teebki senise eluga lõpparve ja kolib maale. Endine hävituslendur, reservkolonel Arvo Palumäel on kindel kavatsus Mustvees vanas tsaariaegses punastest tellistest majas elu sisse puhuda Peipsi Teemajale. Mõtteid puhtast loodusest pärit toorainest toidu valmistamisest ja kohviku tulevastest tõmbenumbritest jagas ta ka Oma Maitsega.

“See, mida sa siin teed, on finantsiline suitsiid ja mina seda kaasa ei tee,” ütles Margit Pruuli elukaaslane õige pea pärast seda, kui nad olid kolme aasta eest Hiiumaale elama asunud, ja sõitis mandrile ära. Margit nõgese kasvatamise mõttest aga ei loobunud ja plaanib enda loodud toodetega jõuda sellise mahuni, ­et oleks arvestatav ekspordivõimekus.

Tommy Biene kolis peale paarkümmend aastat Tallinnas elamist ja aktiivselt ettevõtlusega tegelemist Järvamaale abikaasa vanemate tallu. Maal panid nad äädikatootmise püsti  – valmib väärt äädikas, mida gurmaanid kiidavad.

Oma elus kardinaalse muutuse teinud ja linnast maale kolinud inimesed on elu põhitõed enda jaoks läbi mõelnud ja teavad täpselt, mida tahavad. Naturaalsust. Puhtust. Ehedust.