Shutterstock
Köögikuninganna Ina Garten, tuntud ka kui Barefoot Contessa, andis ajakirjale Food&Wine antud intervjuus soovituse: vaheta igal aastal välja see üks lihtne vidin köögis ja sa näed kohe, kui palju mugavamaks elu muutub.

Ja see vidin on köögiviljakoorija! Kui nüüd mõtlema hakata, siis tõepoolest on erakordselt tüütu ja aeganõudev koorida kartuleid ja porgandeid, kui nuga on nüri või logiseb. Kui palju kordi oled endale näppu lõiganud, sest nuga ei haaku koore külge või libiseb ebasobivas kohas lihtsalt üle ja otse sinu näppu? Ina Garteni sõnul on kõik see valu ja verevalamine täiesti asjatu.

"Köögiviljakoorijad hakkavad kiiresti roostetama ja lagunevad kergesti. Samas on need nii odavad, et pole lihtsalt mõtet vana ja loguga vaeva näha. Neid ei ole paraku võimalik teritada ka. Vaheta köögiviljakoorijat igal aastal ja toidu valmistamine muutub palju mugavamaks ning võtab vähem aega," soovitab ta.

Muide, teine igapäevane abivahend, mis samamoodi kiiresti nüriks läheb ja tuleks vähemalt kord paari aasta jooksul uuega asendada, on riiv. Põhjused samad - teritada seda ei õnnestu, aga nüri riiviga jännata on ikka erakordselt ebamugav.