„Oleme saanud lastevanematelt väga palju positiivset tagasisidet – 59% lapsevanematest tõid välja, et lapsed on hakanud varasemast rohkem köögivilju sööma,“ märkis toitumisterapeut. „Samuti on lapsed hakanud kodudes avaldama soovi näha toidulaual neid puu- ja köögivilju, mida lasteaias tundma õpiti ning söödi. Mõni lapsevanem toob välja, et enne Meelte Kooli tundides käimist ei söönud laps ühtegi köögivilja. Samuti on Meelte Kool andnud julgust lastele proovida uusi toiduaineid. Lapsed ise aga on kodus palju altimad toidutegemisel kaasa lööma – näiteks riivima porgandeid või valima smuuti komponente.“

Külli Holsting rääkis, et samasuguseid tähelepanekuid tegid ka projektis osalenud lasteaia õpetajad. „92% õpetajatest leidis, et Meelte Kooli programmi ajal sõid lapsed rohkem puu- ja köögivilju. Õpetajad arvasid, et lasteaed võiks pakkuda lastele suuremat valikut puu- ja köögivilju. Samuti võiks olla lastel võimalus segada endile kokku ise salatid meelepärastest komponentidest. Ka õpetajate kinnitusel muutusid lapsed uute toitude proovimise suhtes palju julgemaks.“

Toitumisterapeut lisas, et meeltepõhist metoodikat on edukalt rakendatud näiteks juba Prantsusmaal, Suurbritannias, Soomes ja Rootsis. „Meie eesmärk on, et Meelte Kool saaks tulevikus riikliku õppekava osaks nii lasteaedades kui ka esimestes klassides. Meelte Kool aitab väga palju sellele kaasa, et lapsel kujuneksid korralikud toitumisharjumused kogu eluks. Lisaks saab laps selgeks, miks puu- ja köögiviljad on meie organismile head. Nii võib juhtuda, et hoopis laps on see, kes terve pere paneb kasulikke vilju armastama.“

Projektis osalesid Tuleviku lasteaed Laagris, Aruheina lasteaed Peetris, Soinaste lasteaed Laululind Tartus, Pääsupesa lasteaed Haapsalus ning Viimsi lasteaed Väike Päike.

Vaata fotosid Tartumaal Soinaste lasteaias toimunud Meelte Kooli tunnist SIIN