Saatejuht Kristiina Võsu. Foto: erakogu
Välismaal veedetava suvepuhkuse juurde kuulub enamasti ka hotellis oldud aeg – jahedad ja puhtusest kahisevad voodiriided, mille vahele öösel puhkama minna ning hommikune buffee. Teleajakirjanik Kristiina Võsu sõitis koos perega Kreetale puhkama ja nendib, et koroonaviiruse puhangust tingituna on nii mõndagi sealsete hotellide restoranides muutunud.

Oma Maitse uuris nüüd, kus buffelaauast on saanud minevik, Kreetal puhkavalt Kristiina Võsult, kuidas on turistide toitlustus hotellis lahendatud?

"Kõik on muutunud. Toidud tuuakse personaalselt lauda ja see meeldib meile. Buffee jätaksimegi välja, sest nii on raiskamist vähem. Teenindajatel on siin maskid ees ja kõik tundub olevat kontrolli all. Hinnad on nagu Tallinnas ja turiste on varasemaga võrreldes poole vähem," rääkis Kristiina.

"Basseinibaari lubatakse 9 inimest korraga ja restoranilauda võib maksimaalselt istuda 6-ne seltskond," lisas ta.

Kui Eestis sajab viimasel ajal ainult vihma ja rannailma napib, siis Kreeta sadamalinnas Heraklionis viibiv Kristiina saab välismaal puhkamise kohta öelda :"päike, rand ja südaöised soojakraadid, mis küündivad 30ni."