Tänavatoidu festival Telliskivi loomelinnakus Foto: Hendrik Osula
Kristiine Linnaosa valitsus korraldab 20. augustil algusega kell 12 Löwenruh pargis esmakordselt Kristiine toidufestivali. Festivalil pakuvad degusteerimiseks ja tutvustamiseks toitu kodukokad ja professionaalid käsikäes.

Teiste osalejate seas tutvustavad oma kööki ka Kristiine linnaosa toitlustusettevõtted. Toidufestivali moto on „Maitseelamus Kristiinest“ ning peaesinejaks on Laura Põldvere.

„Erinevad gurmeetoidule ja kulinaariale pühendatud ettevõtmised on viimasel ajal hoogustunud nii Eestis kui ka välismaal: sellest räägivad erinevad kohvikutepäevad üle riigi, hoovi- ja tänavakohvikute üritused jne. Meil on hea meel tõdeda, et Kristiine on Tallinna linnaosadest esimesena initsiatiivi haaranud ja korraldab ise toidufestivali“, selgitab Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev.

Oma köögi meisterlikkust tulevad tutvustama näiteks kohvikud ja restoranid Amore, Naan Kohvik, Baar Argo, Antalya, Lõunapäike, GKR Trade, NOA Relax & Focus, Coffee Point, Terrass Cafe, The Rocket Street Gastro, EKO Alianse, Cafe Akbana, Ahjupala, Konju Mõisa talu ja teised.

Lisaks on kohal ka tänavatoidukultuuri arendavad Uulits, JES Sandwich Studio, Wrap’n’Roll, Papa Joe Falafel, Belgian Frites, Fritz-Kola & sõbrad, Food@ttack, Coffee Truck, Mero Mero Food Truck.

Kristiine Toidufestival algab 20. augustil kell 12.