Foto: Shutterstock
London ärkas täna hommikul teadmisega, et see on viimane hommik Euroopa Liidus. Seetõttu võis tänases "Terevisoonis" näha ka põgusat Briti-teemalist "toidurubriiki". Tutvustati inglaste kellaviietee traditsiooni ja räägiti brittidele nii omasest musta tee joomisest piimaga.

Britid joovad teadupärast palju musta teed ja seda peamiselt koos täispiimaga, mis muudab joogi mahedaks ja toitvaks. Teejoomine sai tööliste seas populaarseks 19. sajandil, mil Briti East India Company tõi seda maale ja riik soodustas teejoomist. Suhkruga teejoomine andis töölistele ka jaksu.

Teada on, et Inglismaa kuninganna Elizabeth II armastab juua Earl Gray teed just piimaga, klassikaliselt juuakse seda teesorti sidruniviiluga.

Ka Suurbritannia valitsusjuhile Boris Johnsonile meeldib teed juua, ta on seda pakkunud intervjuude ajal mitmel korral ka ajakirjanikele.

Ideaalis segatakse piim ja tee vahekorras 1: 2, mis loob toitva, värskendava ja mitte eriti kuuma joogi. Suhkrut sellele lisada ei soovitata, nimelt on asjatundjad veendunud, et viimane rikub tee maitse.

Anglofiilist saatekülaline Kai Ines Nelson tutvustas inglaste kellaviietee traditsiooni, aegumatut ja nii veetlevat rituaali, mille kohustuslikuks osaks on kurgiga ja munavõiga väikesed võileivad, koogid, tordilõigud või saiakesed.

Teed juuakse Inglismaal iga päev, hoolimata sellest, kas ollakse Euroopa Liidus või mitte.

Loe lisaks: TEEME SELGEKS | Kuidas valmistada õigesti rohelist, musta ja valget teed?