Arvo Pärt AFP
Täna algava Tallinn Caffee Festivali raames läbi viidud küsitluse kohaselt soovivad eestlased kõige enam juua ühe tassi head kohvi helilooja Arvo Pärdi, laulja Anne Veski ja president Kersti Kaljulaidi seltskonnas.

Enim eelistati tuntud inimesi lauljate, näitlejate ja poliitikute hulgast. Kokku mainiti 371 erinevat eestlast, kellega soovitakse koos tassike kohvi või teed juua. Mõnusa tassikese kuuma joogi juurde kuulub ikka hea seltskond. Tallinn Coffee Festivali poolt tellitud ja Kantar Emori poolt märtsi lõpus läbiviidud esindusliku valimiga uuringule vastast 1049 Eesti elanikku, kes olid vanusevahemikus 15-74-aastat.

Üldine TOP 7: Kellega soovivad eestlased kohvi juua?

 1. Arvo Pärt
 2. Anne Veski
 3. Kersti Kaljulaid
 4. Ita Ever
 5. Tiit Vähi
 6. Ivo Linna
 7. Kristjan Jõekalda
 8. Märt Avandi
 9. Jaagup Kreem
 10. Gerd Kanter

Meeste top 3

 1. Arvo Pärt
 2. Kersti Kaljulaid
 3. Gerd Kanter

Naiste top 3

 1. Anne Veski
 2. Ita Ever
 3. Arvo Pärt

Eestlaste top 3

 1. Arvo Pärt
 2. Ita Ever
 3. Kersti Kaljulaid

Muu rahvuse top 3

 1. Anne Veski
 2. Arvo Pärt
 3. Tiit Vähi

Esimene Tallinn Coffee Festival toimub sel reedel ja laupäeval, 28. ja 29. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Festivali külastajat ootavad mõnus muusika, meeleolukas programm ja oivaline aroom. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud.