Sven Nuum
Podcasti Ausad Mehed tegijad Chris ja Martin istuvad seekordses saates maha taaskord Eesti ettevõtte Boost Yourselfi looja ja omaniku Sven Nuumiga. Kui eelmises saates sai räägitud rohkem ettevõtlusest ja sellest, kuidas 100 euroga miloni käibega ettevõtteks kasvada, siis sellel korral võetakse teemadeks tervislikkus; tervislik toitumine; smuutide joomine; vitamiinid, mineraalid ja supertoidud; oskus lugeda toidupoes olevate toodete etikette.

Lisaks kogemusele, kuidas ehitada üles üks korralik, töötav, laienev ja kasumlik ettevõtte, oskab Sven jagada nõu ka selle kohta, kuidas olla tervislikum. Tervisliku toitumise maailm on üsna lai, mistõttu saab Sven jagada vaid enda isiklikku kogemust, mis tugineb tugevalt 26-aastaselt talle määratud autoimmuunhaiguse ületamist läbi just tervisliku toitumise ja smuutide tarbimise. Sven selgitab saates, et 80% toidupoes olevatest toodetest on täisrämps. ”Igale poole on lisatud nii palju erinevaid keemilisi ühendeid, tundmatute nimedega toiduaineid, säilitusaineid, e-aineid jne. Oskus lugeda etikette ja mõista, mida üks või teine toiduaine meie kehaga teeb, on ülimalt oluline.” Sven mõistab, et väga paljude inimeste jaoks on sellised suured muudatused keerulised. Ta naljatleb enda üle ”Mul ei ole lihtsalt valikut, ma pidin sellesse valdkonda süvenema ja soovitud muutusi ellu viima hakkama.” Vastates küsimusele, mida siis üldse süüa saab, ütleb Sven, et see sõltub suuresti sellest, mis on sinu eesmärk. Mida sina soovid tegelikult saavutada ja miks? Mida tähendab sinu jaoks üldse tervislik toitumine?

”Kindlasti ei ole kõike vaja süüa, näiteks enamik toidulisandid on oma olemuselt sünteetilised, mis ei ole meie kehale pikas laastus omastatavad. See tähendab, et mingist hetkest võib suur hulk toidulisandite söömine viia sind selleni, et sul on lihtsalt väga kallis uriin. Samas näiteks maheda toidu ja erinevate supertoitude toitaineväärtus on äärmiselt kõrge.” selgitab Sven.

Kuula saadet Delfi Taskust ja saa teada, mismoodi olla tervislikum ning miks Sven on joonud viimased 8 aastat umbes 500 smuutit aastas.