Oma Maitse
Oma Maitse podcasti Toidujutud järgmine külaline pidigi planeeritult olema Ööbiku gastronoomiatalu peremees ja peakokk Ants Uustalu, kuid teemad, millest rääkida taheti, pole kaugeltki samad, mis hetkel aktuaalsed. Selle asemel, et rääkida restoraniäri kutsuvast iseloomust ja reaalse elu telgitagustest, jagas Ants oma kogemusi hoopis ellujäämisest kriisi ajal ning prognoosis sedagi, mis saab Eesti restoranidest siis, kui epideemia läbi.

Kuigi võiks arvata, et Ants Uustalul on võrreldes linnades asuvate restoranidega kehvem seis, sest tal ei ole võimalik toitu kullerdada, on olukord aga hoopis vastupidine.

Erinevalt väga paljudest teistest restoranidest ei ole ta pidanud töölepinguid lõpetama mitte ühegi töötajaga ning samuti pole ta vähendanud kellegi palka. “Alles need jõulupeod lõppesid, mis aitas pangakontole rasva koguda. Selle eest saangi nüüd oma töötajatele palka maksta. Kui on rasked ajad, siis mul pole kahju seda nn rasva jagada. Tööd on ju pühade ajal kõvasti ette tehtud, inimesed on palju pingutanud,” ütleb Ants.

Ka ei pea ta õigeks toidukullerdusega tegeleda. “Restoranipind on liiga kallis, et seal lihtsalt toitu valmistada. Kuigi ma saan aru, miks seda tehakse- see ju aitab mõne töökoha siiski säilitada.”

Ants ütleb, et tal läheb hästi, sest ta pole kümme aastat saanud nii palju puhata kui praegu. “Olen nagu orav, kes on oma rattalt maha tulnud ning vaatab nüüd seda ratast ega tahagi tagasi.”

Selleks ajaks kui epideemia vaibub on Antsul aga suured plaanid. Võimalik, et ta avab siis hoopis uue kontseptsiooniga restorani. Millise täpsemalt, kuula juba podcastist. Samuti saad podcastist teada, millistel restoranidel on täna eriti raske ning mida võivad teha söögikohtade hinnad kui olukord jälle normaliseerub.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!