Kristjan Järv
Uues episoodis räägime maitsemeeltest. Kas toidu maitsetest arusaamist peaks õpetama või tuleb teadmine heast-halvast elust enesest? Selleks puhuks on stuudiosse kutsutud toitumisterapeut Külli Holsting, kes tegeleb Eestis Sapere-meetodi juurutamisega ning sai äsja samal teemal valmis raamatu „Sõbraks oma meelte ja maitsetega“.

Paljud vanemad teavad, et kõige enam meeldib lastele köögiviljadest just porgand, kuid ka kõiki teisi köögivilju on võimalik saada lapsi sööma. Külli tegutseb Toitumisnõustajate Ühenduse poolt ellukutsutud projektis „Meeltekool“. „Ettevõtmise eesmärk on saada lapsi mitmekesisemalt sööma ja aidata neil ületada hirmu uute toitude proovimise ees, muuta nad teadlikumaks ja mitmekülgseks toitujaks, kes läbi heade toitumusjarjumuste tugevdavad oma tervist ja on vähem haiged,“ ütleb ta.

Projekti käigus on nii mõnigi lasteialaps hakanud vanematel erinevaid eksootilisi toiduaineid soovima. „Näiteks oliive on soovitud vanematelt, sest lasteaias sai proovitud ning tundusid okeid.“

Saates tuleb juttu ka teismeliste erinevatest toitumishäiretest. “Kõige äärmuslikum juhus on vist see, kui laps tunneb ennast juba sellepärast pahasti, et on kõhu täis söönud ehk tunneb ennast süüdi sellepärast, et on näljatunde kustutanud.”

Nippe kuidas oma last, aga ka vanemaid erinevaid toite proovima saada, kuula juba podcastist: