La Muu jäätiste looja Rasmus Rask. Rimi Eesti
La Muu juht Rasmus Rask leidis Kultuurikatlas toimunud Rimi majanduskonverentsil „Mida Eesti sööb?”, et suhkrumaks aitaks kujundada homset tarbimist tervislikumaks.

„Ettevõtluses on vaja julgust – julgus müüa kodu, elada üürikorteris, osta selle raha eest kolm roostevaba terastünni, suhkrut, koort piima ja marju. Leida inimesed, kes on sinu tehtud maiuse eest nõus maksma 6 eurot. Su enda ema, isa ja lähedased sõbrad ütlevad, et sa oled hulluks läinud,“ rääkis Rask.

Mis on edu võti? Kuidas on LaMuu suutnud läbimurde teha? Olen tavaliselt vastanud, et see on õnn olla õiges kohas õigel ajal õige tootega.“

„Toiduettevõttena tahan, et väheneks inimeste ja eriti noorte suhkrutarbimine. 21. sajandil saab toiduettevõte olla jätkusuutlik siis, kui ta lahendab oma põhitegevuses ära rahvatervise mured. Suhkrust tekitatud majanduslik kahju on võrreldav relvastatud konfliktidest tekitatud kahjuga. Toetan plaani kehtestada suhkrumaks,“ märkis Rask.

LaMuu kontekstis võtan seda väga tõsiselt, lisas Rask ning ütles, et nemad ei lõpeta jäätisetootmist ära, vaid tahavad kasvada seda hoopis kahekordseks.

"Küsimus on selles, kuidas? Üks lahendus on, et tahame hoida jäätise hinna kõrge. Magus ei tohiks olla odav asi. Magus on midagi erilist, midagi pidupäevaks,“ rääkis Rask.