Foto: Sibulatee
Sel laupäeval avavad Sibulatee Kalapuhvetite raames oma õued ja uksed üheksa piirkonna puhvetit. On nii suuremaid kui väiksemaid, nii kodude hoovides kui mõne ettevõtte õuel külalisi võõrustavaid ühepäevapuhveteid. Kõiki neid seob Peipsi kala.

Esimest korda kalapuhvetite päeva korraldava MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe selgitab tausta: „Kui sügisene Sibulatee puhvetite päev on väga menukas ning kohalike elanike avatavaid puhveteid tullakse avastama üle Eesti ja talvesibul saab piirkonnast põhimõtteliselt müüdud, siis ometi on külalised kurtnud, et kalatoite on vähevõitu. Seepärast otsustasime sibulateelistega just kevadel, kui on Peipsil kalapüügihooaeg, luua uue traditsioonilise sündmuse, kus troonil on Peipsi kala. Ka on see Sibulatee kümnenda tegutsemisaasta üks uutest tähtsündmustest.“

Nii võib avatavate puhvetite menüüdest leida kalasuppe erinevas variandis, kalapelmeene, kalatorti, kalakotlette, kalapirukaid ja teisi toite Peipsi kalast. Muidugi on menüüdes ka teisi toite, kuid tõesti, iga kodupuhveti menüüs on päris mitu kalatoitu. Isegi pakutavad kalasupid on igas puhvetis erinevad – ikka selgelt puhveti perenaise või peremehe maitse järgi.

Puhvetites on lisaks kõhutäiele ka tegevusi lastele, pakutakse kultuuriprogrammi ja näituseid. Osaleda saab töötubades nii kala fileerimise, grillahju tegemise kui pelmeenide valmistamise teemadel. Korda saavad mitmed õued ning suisa puhvetitepäevaks avavad esmakordselt oma uksed nii Rannapuura kalapaviljon Kallastel kui Kodevere Pärimuskeskus.

Puhvetid avavad oma uksed Sibulateel laupäeval kell 11 ning on avatud vähemalt kella 16ni. Õhtune jämmiring toimub Kodavere Pärimuskeskuse ehk endise Pala vallamaja hoovil koos elava muusikaga.

Samal päeval toimub ka Varnja kalalaat ning Avatud Kalasadamate päeva raames on avatud nii Kolkja kui Varnja kalasadamad.

Info kalapuhvetite päeva kohta koos lingiga päeva kaardile http://www.sibulatee.ee/uritused/sibulatee-kalapuhvetite-paev/