Foto: Oma Maitse
Kuidas küpsetada, praadida või hautada liha? Sellest räägib Oma Maitse uus erinumber LIHA, uurides ja puurides teemat nii sellest kandist, kui ka sellest, milliseid lihatükke meil saada on ja mida nendega kodus peale hakata.

On kerge kuumutada üle kvaliteetset lihatükki ja saada tulemuseks sitke steik, mis isegi terava noa surve all vastu paneb. Ja ka vastupidi — odavast lihatükist saad valmistada imehäid suus sulavaid hautiseid ja pajaroogi, kui vaid mõned nõksud selgeks endale teha.

Paks retseptikogumik püüab lahti rääkida hunniku kitsaskohti, mis liha valmistamisel ette võivad tulla. Lõikame lahti suure linnuprae, küpsetame ahjus suuri lihatükke ja keedame pehmeks veisekeele.

Vaatamata esialgu keerulisena näivale teemale läheneme lihale nii liigiti kui tükiti. Ja kui põhitõed selged, saavad kõik, kes liha valmistamise ees aukartust tundnud, oma praesoovid edaspidi kõik teoks teha.

Meie retseptitoimetajad jagavad liha valmistamise retsepte tubli raamatu jagu ja sõna saavad mitmed lihaprofid.

Kõikide erinumbri ettetellijate vahel loosime välja kokkamisentusiasti unistuste komplekti Fiskarsilt.

Titaanist valmistatud nuga on kerge, korrosioonikindel ja püsib võrreldes teistest materjalist valmistatud nugadega neli korda kauem teravana.

Roostevabast terasest valmistatud ning mittenakkuva Thermium-kattega kaetud pann on mõeldud pruunistamiseks, praadimiseks ja kastmete valmistamiseks. Panni võib ka ahjus kuni 240 °C juures kasutada.

Komplekti väärtus 250 €.

LIHA erinumbrit saad tellida SIIT: omamaitse.ee/liha