Foto on illustratiivne Foto: Pixabay
Maailmas on palju ainulaadseid restorane, mis kopsaka rahakoti olemasolu korral pakuvad seikluse- ja elevuseotsijaile ainulaadset kogemust. Olgu selliseks siis restoran, kuhu tuleb mööda püstloodis üles tõusvat kaljuseina ronida või kus einestad sõna otsese mõttes maa ja taeva vahel või vanglahaiglat imiteeriv koht, kus võtad menüü kätte kesk äralõigatud jäsemeid ja veriseid nugasid. Otsustage ise, kas sellised restod on asja liiga äärmuslikuks ajanud ja kas see on väärt riski. Omamoodi muidugi tõestavad aga sellised söögikohad, kui veidrad asjad inimestele pinget pakuvad. Aga head isu!

Ekstreemrestode sirvimiseks liigu noolega edasi järgmisele lehele

Paljudele inimestele maitseb tee ja meeldib matkata, kuid kas selleks söandaksid ronida mitmetuhande meetri kõrgusele mööda kitsaid ja käänulisi mägiteid? Huashani mägi on Hiina üks vaatamisväärsusi, mäel on viis tippu, millel igal oma võlu: idatipus saab nautida päikesetõusu, lõunatipp on kõrgeim ja selle rajad kõige ohtlikumad, läänetipp olevat kõige kaunim ning pakub kõige vaatemängulisemaid päikeseloojanguid, põhjatippu peetakse pilveterrassiks, kuna see on toredalt lame ja pilvedesse mähkunud, ning keskmine tipp kannab nime Leedi Jade. Need viis tippu moodustavad ülalt vaadates lilleõie. Selles kandis on palju taostlikke templeid ning Huashani teemaja oli kunagi samuti tempel.

Kohalik köisraudtee viib teemajahuvilised matkatee algusse ja kohe algab õudus. Teed kulgevad mööda kaljuseina ülespoole, need on kitsad, laudadest kokku pandud ning sul polegi õieti kuskilt kinni hoida. Kogu aeg vaatad laudtee kõrval laiuvasse kuristikku.

Sealsamas algab ülesronimine — kaljuseina on uuristatud augud varvaste jaoks, ole ainult mees ja roni!

Kui oled õnnekombel üles jõudnud, jätkad teekonda mööda pisikesi kitsaid treppe, millel on tara ümber. Pildil näed tara? Ära muretse, see on seal, kuigi nähtamatult väike. Lõpuks jõuadki teemajja! Eraldi küsimus on see, kuidas alla tagasi saada.

Liigu noolega järgmisele lehele

Oled kunagi tahtnud õhtusöögi ajal lennata? Noh, nüüd on see võimalik! Brüsseli Taevarestorani laud on tõstetud 55 meetri kõrgusele õhku, nii et saad nautida vaadet igasse ilmakaarde. Lendavas lauas on 22 istekohta ja laua saab kinni panna üheks tunniks, või rendid terve restorani (see on küll maa peal) tervelt kaheksaks tunniks, mille jooksul teid seltskonnaga üheks tunniks õhku tõstetakse. Külalistega koos tõstetakse kraana abil õhku ka ettekandja, kokk ja meelelahutaja, nii et tõepoolest — pidu taevani! Ainus asi, üleval ei ole tualetti.

Selliseid taevarestorane on maailmas tegelikult mitmeid — Los Angeleses, Pariisi, Londonis jm.

Liigu noolega järgmisele lehele


Vähesed kohad maailmas on rajatud ainult turismi silmas pidades. See veealune resto asub Maldiividel Rangali saarel. Restoran kujutab endast suurt läbipaistvat tunnelit, kuhu saab laskuda mööda spiraaltreppi. Mida muud kui mereande seal peamiselt pakutakse, ent selle paiga võlu on pigem sürreaalsuses — sööd põhimõtteliselt samu mereelukaid, kes sul läbipaistva tunneliseina taga ujuvad ja sulle lehvitavad.

175-tonnine restoran-tunnel ehitati Singapuris ja transporditi Maldiividele, kus see lasti veepõhja, kindlustades paigalpüsimise 85 tonni liiva, vaiade ja betooniga. Arvatakse, et sellisena peab restoran merepõhjas vastu 20 aastat.

Liigu noolega järgmisele lehele

Pimedas einestamise trend sai alguse Zürichist ja levis sealt edasi Euroopasse ning kogu maailma. Selle ekstreemsevõitu kogemuse mõte on anda silmadele puhkust helesinistest ekraanidest ning nautida toitu, kasutades muid meeli ja aistinguid kui nägemine. Neis restodes töötab ka mitmeid nägemispuudega inimesi.

Enne kui sisened Unsicht-Bar kottpimedasse restorani saad ühe pisikese eelroa võtta hästivalgustatud eelruumis. Võiks arvata, et pimedas restoranis valitseb täielik kaos, kõik koperdavad üksteise otsa ja asjad kukuvad laudadelt maha, aga tegelikkus on hoopis teisiti. Kolme-neljakäigulise menüü hinnad kõiguvad 38 eurost taimetoitlastele kuni 55 euroni neile, kes soovivad liha süüa. Söök on taldrikutel tükkideks lõigatud, nii et suuremat sorti vigastuse võid saada ainult võinoaga toimetades, ja taldrikul paigutatud kella põhimõttel, nii et klient teab, mis kellaaja juures mis toit asub. Ainsana ei serveerita selles kohas ube, herneid ja spagette, sest nendega oleks pimedas keeruline hakkama saada.


Unsicht Baris ei ole lubatud kasutada mitte mingisuguseid valgusallikaid, mobiiltelefonid on samuti keelatud ja kui klient soovib vahepeal vetsu minna, siis aitavad ta sinna saaliteenindajad.

Liigu noolega järgmisele lehele

NINJA on väljast nagu tavaline Jaapani restoran, ent sisse astudes satud ilmselt maailma kõige jaburamasse kohta. Kui sul on üldse õnne sinna lauda saada, sest tegemist on väga popi kohaga, siis juhatakse sind kõigepealt läbi suitsuvinese hämara labürindi, misjärel avastad end vangikongist, kuhu su laud on kaetud.

Selle restorani teenindajatel, kes on kõik riietatud ninjadeks, on kombeks äkitselt kaduda ja siis pimedusest välja ilmuda, nad teevad seda vaikselt ja ümberringi laiuv hämarus tekitab tunde, nagu oleks tegu vaimudega. Ei maksa ka suuri silmi teha, kui päris ninja hüppab korraga su laua peale, hakkab mõõgaga vehkima ja muid ninja-trikke tegema. Söök tehakse samas kliendi nina all tema laua juures, kindlasti mine sinna näljasena, sest pakutavast toidust saaks söönuks lausa väike armee. NINJAs on tark võtta maitsmismenüü, mis on umbes 100 dollarit inimese peale.

Liigu noolega järgmisele lehele

See resto asub lumekülas, 200 km kaugusel polaarjoonest, koosnedes hotellist, baarist ja restoranist. Kogu kompleks on ehitatud lumest ja jääst ning on avatud tavaliselt novembrist kuni aprilli alguseni.

Lumeküla ehitatakse igal aastal uuesti ja selle ehitamiseks kulub 15 miljonit tonni lund ning 300 000 kilo jääd, ka baaris kasutatavad joogiklaasid on valmistatud jääst. Siseruumides on temperatuuriks -2 kuni -5 kraadi, sõltumata õues olevast ilmast.

Restorani minnes tuleb end alati viisakalt riidesse panna ja sealne dress code on lihtne — “ilmale vastav lumeülikond”. Restoranis serveeritakse ainult külmi sööke.

Liigu noolega järgmisele lehele

Põneva komboga restoran Tokyos, kus on ühendatud vangla ja haigla temaatika. Sisse astudes tervitavad sind haiglaõed, kes uurivad su veregruppi.

Seejärel lüüakse sul käed raudu ja antakse tagumikku üks süst (see on mängult siiski). Siis juhatatakse sind “lauda”, mis asub üksikus kõledas ja rõvedas vangikongis.

Sealt minnakse veel edasi — sulle serveeritakse toitu, mille sees on katkised hambad ja mis meenutab katkilõigatud peenist.

Allikas: ranker.com