Toidufestival Foto: Silvia Pärmann, Shutterstock
Täna algab järjekordne Tartu Toidu- ja Veinifestival, kus kolme päeva jooksul saab maitsta ja nuusutada põnevaid Lõuna-Eesti toite. Festivali raames toimub ka pop-up õhtusöök ja valitakse 2017. aasta "Tartu Maitse".

Tartu Toidu- ja Veinifestival toimub sel aastal esmakordselt 3-päevasena. Mitmekülgne programm pakub esimesel päeval, 11. augustil, pop-up õhtusööki, mis tõstab parimal moel fookusesse kohalike tootjate tooraine. 12. augustil ootavad Tartu kesklinnas, Küüni tänaval, parkides ja Ülikooli 3/ Küüni 5 sisehoovis toidu- ja veinisõpru rikkalikud maitsed ja mitmekesine programm. Uusi ja juba tuttavaid maitseid ja toredaid tegevusi leidub nii suurtele kui väikestele. 13. augustil avavad külastajatele oma uksed koguni kolme linnaosa kodukohvikud! Külastajaid ootavad Tammelinna, Karlova ja Ihaste maitsed.

Toidu- ja veinifestivalile annab väärika avapaugu Ülikooli 3 ja Küüni 5 vahel olevas siseõues toimuv pop-up õhtusöök, kus restorani Umb Roht kokad valmistavad maitsvaid toite kohalikust toorainest. Õhtusöögile on oodatud kõik, kes peavad lugu heast toidust, hindavad kõrgelt Eesti tooteid ja toorainet ning soovivad maitseelamusi täiustada kvaliteetse veiniga.

Nagu mainitud, avavad pühapäeval festivalisõpradele uksed Karlova, Tammelinna ja Ihaste kodukohvikud. Kus kohvikud Tartus asuvad ja kui palju neid on, saab näha allpool olevalt kaardilt. Androidi kasutajatele on välja töötatud ka nutilahenduse, mis võimaldab mugavalt telefonist lugeda kohvikute lühikirjeldusi ja näha nende asukohti ja vahemaid. Selleks tuleb endale telefoni tõmmata NaviCup äpp ja valida sealt “Toidu- ja veinifestivali kodukohvikud”.

"Tartu Maitse 2017"

Tänavusel toidufestivalil on festivalikülastajatel suurepärane võimalus valida ka “Tartu maitse 2017”. 11 kodumaist suur- ja väiketootjat on välja valinud ühe põneva toote, mida festivalikülastajad saavad kohapeal degusteerida. Tootjad ja tooted on festivalialal märgistatud spetsiaalse “Tartu maitse” märgisega. Degusteerimine toimub festivali põhipäeval, 12. augustil vahemikus 12.00-13.30.

Enim meeldinud toodete poolt saab hääletada samuti vaid 12. augustil festivali kodulehel www.maitsevtartu.ee ja Tartu Külastuskeskuses. Välja võib valida 2 enimmeeldinud toodet.

Kõikide osalejatega saab aga tutvuda juba täna!

Andre Farm – juust
Rotaks lihapood – Vasula täissuitsuvorst
Sepa Mahetalu – grilljuust
Krõbevahvel – meevahvel
Pärna talu – suitsuliha
Kataköök – porgandimoos
Salvest – magus-vürtsikas köögiviljasalat
Mesisuu – tuuletasku
Väljaotsa talu – kõrvitsa-ebaküdoonia marmelaad-moos
Lemna OÜ – tšilline küüslaugukaste
Marjarull – kuivatatud maasikapüree