HALB HINGEÕHK Vabandust! Kas teil oli lõunaks liiga palju küüslauku? Pole probleemi, abi on lähedal Foto: Shutterstock
Küüslaugu söömine ei pruugi olla kõige parem valik kui teate, et teid ootab ees kolleegidega väikeses koosolekusaalis nõupidamine, või kui soovite töölt koju jõudes oma partnerit suudelda. Kas teadsite, et on toiduained, mida koos küüslauguga süües, pole hingeõhu pärast vaja muretseda.

Ohio ülikooli teadlaste sõnul aitab halba hingeõhku vältida, kui sööte õuna küüslauguga samal ajal, või vahetult pärast küüslaugu tarbimist.

"Antidoodi" manustamisega ei tohiks viivitada! Kui küüslauk jõuab makku, satuvad selle koostisosad ka vereringesse ja siis ei aita enam ükskõik kui suur õunte kogus.

Toidud, millel on küüslaugu lõhna pärssiv toime

Näiteks võite kohe pärast küüslaugu tarbimist süüa spinatit, juua piima või närida värsket peterselli, nii peaks hingeõhk püsima värske.

Kui teil ei õnnestu küüslaugu lõhna täielikult neutraliseerida, võite lohutada end sellega, et vähemalt on see teie tervisele kasulik. Näiteks võib see aidata alandada vererõhku ja viiruste ajal paneb kõrvalseisjad teist mõtlema kui inimesest, kes hoolib oma tervisest!

Loe lisaks:

Imeline supertoit – must küüslauk

KÜÜSLAUK JA TOIDUVALMISTAMINE | Kas küüslauku hakkida või purustada? Kuidas teda küpsetada? Mida teha musta küüslauguga?