Foto: Pixabay
See tsitaat pärineb Ameerika kunagise tennisisti Bobby Riggsi suust. Tema meelest oli naisel kolm ülesannet: tulla mehe juurde magamistuppa, teha talle köögis süüa ning toetada meest — oma kuningat. Nii palju kui on kuulsaid inimesi, on ka mitmesuguseid väljaütlemisi köögi ning söögivalmistamise kohta, paljud siiski ei ole nii seksistlikud kui Riggsil. Vaata, mida on arvatud!

“Kui lased kööki liiga palju kokkasid, ähmastub su ettekujutus sellest, mida sa seal tegema pead.“ — Mary Elizabeth Winstead, Ameerika näitleja.

“Mida rohkem sa tead, seda rohkem suudad luua. Köögis ei ole kujutlusvõimel piire.“ — Julia Child, kuulus telekokk.

“Suurim viga, mida naine saab teha, on minna kööki. Sest teda on võimatu sealt välja saada!“ — Shakira, laulja.

“Köök on nende tempel, kokk preester, söögilaud altar ja kõht jumal.“ — Charles Buck, Inglise preester.

“Pole midagi ägedamat kui köök, mis on mõeldud söögivalmistamiseks. Asjad, mis on kasutamiseks loodud, õhkavad sisemist ilu.“ — Julia Child.

“Köök on majas kõige tähtsam koht. Lähed perele külla ja kõik kogunevad sinna, lähed kellegi juurde peole ja inimesed on köögis.“ — Michelle Dockery, Inglise näitleja.

“Köögid on karm keskkond ja nad kasvatavad tugevaid karaktereid.“ — Gordon Ramsay, kuulus telekokk.

“Parim viis köögis söögilõhnadest vabanemiseks on väljas süüa.“ — Phyllis Diller, Ameerika näitleja.

“Kui suudad köögis korra majja luua, suudad seda ka oma elus teha.“ — Louis Parrish, kirjanik.

“Õnn — see on väike maja suure köögiga.“ — Alfred Hitchcock, Inglise filmirežissöör ja lavastaja.

“Köök ilma noata ei ole köök.“ — Masaharu Morimoto, Jaapani telekokk.

“Iga hea koka lapsepõlvemälestustes on suur köök, soe pliit, podisev pott ja ema.“ — Barbara Costikyan, Ameerika kirjanik.

“Kui sa palavust välja ei kannata, kao köögist jalamaid.“ — Harry Truman, USA president.

“Köök on meie kindlus. Seal veedame oma õnnelikemad hetked ja tunneme suurt rõõmu oma perekonnast.“ — Mario Batali, Ameerika kokk.

“Pole vahet, mis retsept on, iga pagar teeb köögis imesid heade koostisainete ja õige hoiakuga.“ — Buddy Valastro, Ameerika telekokk.

“Suur osa täiuslikest mõrvadest on toime pandud kodus, ning need on toimunud sellises lihtsas ning koduses kohas nagu köök.“ — Alfred Hitchcock.

“Lastele läheb väga korda, kui nad tulevad koju ja avastavad, et nende õpetaja rüüpab nendega emaga köögis kohvi. Järgmisel päeval reageerivad nad kohe teistmoodi, kui sa ütled neile: “Püsti! Tasa!“" — Ed O’Neill, Ameerika näitleja.

“Näita mulle meest, kes elab üksi, kel on täiuslikult puhas köök, ja kaheksal korral üheksast ma näitan sulle meest, kel on eemaletõukavad vaimsed omadused.“ — Charles Bukowski, Ameerika kirjanik.

“Punaseid sokke kannan ainult köögis. Need toovad õnne.“ — Graham Elliot, Ameerika kokk.

“Naise koht on magamistoas ja köögis. Just selles järjekorras.“ — Bobby Riggs, Ameerika tennisist.

“Parim viis tunda end köögis mugavalt on istuda kellegi põlve peal.“ — Laurie Colwin, Ameerika näitleja.

“Kui märkad köögis kedagi, kel on head käed ja kiire taip, siis sellest tüübist peab saama teiste boss.“ — Rene Redzepi, Taani kokk.