Foto: Shutterstock
Olete just valmistanud mitmekäigulise söögi, mille käigus kuhjus kraanikaussi virn nõusid ja teisi köögitarvikuid. Tuleb tuttav ette? Küll oleks mugav, kui saaksite lihtsalt nuppu vajutada ja äkitselt on nõud pestud ja tagasi kappi pandud, tööpinnad puhastatud, põrandad purust puhtad ja aurutatud. Milline ilus maailm see oleks, eks?

Võite ju ootama jääda, et keegi seda kõike teie eest teeb või siis haarate härjal sarvist.

The Kitchen küsis koristusekspert Rachel Hoffmanilt köögi korrashoidmiseks lihtsaid nippe.

Kaaluge nende lisamist oma köögi puhastusrežiimi (kui te seda veel teinud pole) ja need muudavad korra loomise hõlpsamaks.

1. Kasutage toidu valmimise aega koristamiseks

Foto: Shutterstock
"Peske söögi valmistamisel kasutatud nõusid, kui toit on pliidil või ahjus, pühkige köögiletid ajal, mil kohv presskannus tõmbab, peske mõned nõud, kuni ootate, et vesi keema läheb. Vältige asjade kuhjumist," soovitas Hoffman.

2. Püüdke kraanikauss tühi hoida

Foto: Shutterstock
„Muutke reegliks, et teil oleks vähemalt kord päevas täiesti tühi kraanikauss. See tähendab mitte ainult määrdunud nõudega viivitamatult tegelemist, vaid ka puhaste nõude kuivatamist ja kappi panemist. Nii on teil kogu aeg puhtad nõud võtta.”

Tehke külmutuskapp puhtaks vahetult enne poodi minekut

Foto: Shutterstock
"Kui teil on külmutuskapi sisust ülevaade, siis te ka teate, milliseid toiduaineid on vaja juurde osta. Lisaks saate nii kappi ruumi teha, et värskeid toiduaineid paremini paigutada."