Foto: Shutterstock
Kasutasite toiduvalmistamisel küüslauku või sibulat ja nüüd lõhnavad käed nende järele? Proovisite küll käsi pesta seebi ja veega, aga lõhn püsib endiselt? Seda probleemi saab lahendada lihtsa nipi abil!

Kokad Kai Daniel Du ja Benjamin Behnke soovitavad eelnimetatud probleemi lahendamiseks raamatus "Trikk 17 köök" käsi roostevabast terasest pinna, näiteks kraanikausi vastu hõõruda.

Foto: Shutterstock
Roostevaba teras neutraliseerib küüslaugu terava lõhna

Teaduslikult pole veel päris selge, miks roostevaba teras neutraliseerib ebameeldivad lõhnad, kuid roostevabast terasest seepe on kaubandusvõrgus pakkumisel arvukalt. Need ei peaks eemaldama mitte ainult küüslaugu- ja sibulalõhna, vaid ka kapsa- ja kalalõhna.

Teadlased üritavad mõju selgitada katalüütilise toimega. See tähendab, et roostevaba teras loob ajutiselt ühenduse käte lõhna tekitavate ainetega ja võimaldab seeläbi nende oksüdeerumist. Teine seletus on lõhnamolekulide adsorptsioon roostevabale terasele.

Igatahes see nipp töötab! Kui teil ei leidu kodus roostevabast terasest seepi, siis piisab sõrmede hõõrumisest roostevabast terasest valamu vastu. Hoidke lihtsalt käsi külma voolava vee all, hõõrudes samal ajal roostevabast terasest pinda 10 sekundit. Ja lõhn on kadunud. Proovige järele!

Mida teie teete, et küüslaugu- või sibulalõhna kätelt ära saada? Andke meile kommentaarides teada!