Jaanipäevani on veel vaid paar päeva, see tähendab, et on viimane aeg koguda kokku informatsioon, kuidas see pidude aeg võimalikult probleemivabalt läbi ajada. Üheks küsimuseks, mis alati jaanigrilli - tegelikult igat grilli - süüdates tekib: milline vahend on selleks parim?

Ajakiri Oma Maitse võttis proovida kolme erinevat süütevahendit - piirituse baasil süütevedelikku, parafiiniga süütekuubikuid ja etanooliga süütegeeli. Viimane on täielikult Eesti toode, mis Biofire firma poolt Ajujahil kuulsaks reklaamiti.

Tuleb ära mainida, et grillil kasutatav süsi oli üsna tavaline Mustangi-brändi puusüsi, mis ei erine neist mida 90% meist tavaliselt kasutab. Süütevahenditest üllatas see, kui kiiresti süütegeel söed kasutusvalmiks muutis. Kui geeliga said söed valmis umbes 5 minutiga, siis süüteklotsidega 10 minuti ja süütevedelikuga ca 15 minuti jooksul.

Kokkuvõtvalt tuleb öelda, et tegelikkuses on ikkagi üsna maitse ja harjumise asi, kuidas ja millega oma grill süütada. Meie eelistame Eestimaist ja looduslikku piirituse baasil geeli - loodus jääb puhtaks, grill jääb puhtaks ja lihamaitset ei täienda midagi peale maitseainete ning mõnusa suitsumeki.

Nii siis ... vaadake videot ja saage teada, milline süütevahend on kõige mugavam ja efektiivsem!