Foto: Shutterstock
Igal aastal 20. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist kokkade päeva eesmärgiga väärtustada seda suurepärast elukutset. Ühtlasi tuletab see päev meelde, et kokandusalased teadmised ja oskused on suur väärtus, mida järgmistele põlvkondadele edasi anda.

Rahvusvahelisele kokkade päevale pani 2004. aastal aluse dr Bill Gallagher. Rahvusvaheline Peakokkade Ühendus on teinud viimastel aastatel koostööd Nestlé Professionaliga, et õpetada lastele kogu maailmas tervisliku toitumise olulisust, korraldades sel teemal töötubasid. Tänavune ühenduse poolt korraldatav kampaania kannab pealkirja - "Tervislik toit tulevikuks!"

"Ebakindlust on meie ümber rohkem, kui kunagi varem. Pingeline aeg tekitab ärevust ja stressi ning me peame ennast ja teisi tervena hoidma. Tugeva immuunsussüsteemi olemasolu ja stressi leevendavate toitude söömine aitab meil pingelisele ajale vastu seista," seisab rahvusvahelist kokkade päeva väärtustava portaali Internationalchefsday.org esilehel.

Mitmed tunnustatud Eesti kokad ja kohaliku toidukultuuri edendajad on oma FB profiilipildile selle tähtpäeva puhul täna toreda viite lisanud.

Foto: Erlis Schönberg, Kertu Lukas, Helen Vihtol ja Taigo Lepik
Fotod: Ekraanitõmmis/Facebook

Oma Maitse tervitab kõiki kokkasid, kes päevast päeva meie suid ja südameid rõõmustavad! Pange tänase tähtpäeva puhul lauale kaerahelbeplaadikas šokolaadi ja apelsiniga, mille puhul pole purust pääsu, aga maitse on taevalik!

Foto: David Munns

Vaata retsepti SIIN