Veinijäätis Winecream.com
Kolm aastat tagasi istus perekond Gorham jõululauas ning libistas veini. Rikkalik pidusöök oli söödud ning vein libises mõnusalt, kui tekkis küsimus magustoidu osas. Välja pakuti perekonna teine suur lemmik ehk jäätis. Dilemma seisnes aga selles, et kuidas süüa jäätist nii, et ei peaks ka veinijoomist pooleli jätma. Tulemuseks oligi veinijäätis.

Väike perefirma nimega Winecream loodi õe ja venna ehk Dan ja Katie Gorhami ning nende laste poolt Baltimore'is pärast seda, kui oli tehtud aasta uurimus- ja katsetustööd, kuidas täpsemalt saada vein ja jäätis ühiselt kokku kõlama. Tulemuseks on retsept, kus magustoit maitseb nagu klassikaline jäätis, kuid sisaldab umbes ühte klaasi veini, vahendab Wtop.com.

Veinijäätise loomise põhiliseks komponendiks on vedel lämmastik, mis suudab 210 miinuskraadi juures koheselt jäätada ühtlaseks jäätisemassiks nii koore kui veini. Kuna jäätamine toimub ülikiirelt säilitab vein endas alkoholi ning koore ja veini kristallid segunevad ühtseks kreemiseks massiks.

Teine oluline faktor mõnusa veinijäätise loomisel on fakt, et veinina ei kasutata klassikalist chardonny's või pinot noir'i, vaid kodukääritatud kvaliteetseid marjaveine - maasika-, virsiku-, segumarja- ja ananassiveine. Lisaks pehmemale maitsele, annavad koduveinid ka magusust. Nagu mainitud, sisaldab üks jäätiseportsijon klaasi veini alkoholisisaldusega 10%.

Iga kausitäis jäätist on eksklusiivne ja segatakse kokku tellija silme all just kliendi valitud lisanditest. Winecream'i loodud koore-suhkrusegule lisatakse vein, kui soovi siis ka marju, küpsiseid või komme ning kiirkülmutatakse vedela lämmastikuga.

Hetkel liigub firma oma veinijäätiseletiga ringi Baltimore'i festivalidel ning iga jäätise loomine on omaette spektaakel ja etteaste. Tulevikus on plaanis veinijäätised ka laiematesse massidesse paisata ehk selvehalli lettidele tuua. Hetkel kolitakse tootmist suurematesse ruumidesse ning juulis loodab firma juba Baltimore ja Washingtoni piirkonna alkoholipoodides müüa juba eelpakendatud veinijäätist.