Foto: Shutterstock
Itaalia köögi klassikasse kuuluvat pestot on lihtne valmistada ja see pakub maitsvat täiendust nii värske pasta juures kui dipikastmena. Klassikalise pesto põhikomponentideks on värske Parmesani juust (Parmigiano Reggiano), kvaliteetne oliiviõli, küüslauk ja röstitud seedermänniseemned. Punase pesto ehk pesto rosso jaoks vajate ka päikesekuivatatud tomateid ja tšillipulbrit, mis annavad tugeva ja meeldiva maitse.

Omatehtud värske pesto teeb iga kell purgist võetule ära! Lisaks toitude maitsestamisele saab pestot kasutada bruscettade peal ja dipikastmena ning muidugi – pasta koos värske ise tehtud pestoga – maitseb suurepäraselt! Pesto on ka maitsev ja kena kingitus, mida ilusas klaaspurgis lähedastele kinkida!

Kui leiate, et klassikalised variandid on liiga igavad, saate pesto maitset tuunida. Proovige pesto alla Genovese ja pesto rosso kõrval ka petersellipestot mandlite ja koriandriga ning pistaatsiapestot. Lisasime ka avokaadopestoga kreemja pasta retsepti. Roale annavad värskust ja hapusust kirsstomatid!