Triibuline punapeet Foto: Astrid Lepik
Rudolf Breuss, sündis Austrias 1899. aastal. Oma elu jooksul töötas ta välja 42-päevase mahla paastumisprogrammi, mida tuntakse ühtlasi ka kui "Totaalne teraapia".

Teraapia käigus tarvitatakse naturaalseid mahlu ja juuakse taimeteed, mis toidavad keha ning samal ajal mõjuvad vähile hukutavalt. Dr. Breuss väitis oma raamatus, et on sama meetodiga 80-ndatel aastatel terveks ravinud koguni 45 000 inimest, vahendab TheGuardian.

Paastumisprogramm näeb välja järgmine: 42 päeva järjest tuleb juua erinevaid taimeteesid(omal valikul) ning juua mahla, mille peamine ning oluline koostisosa on punapeet.

Et mahla valmistada, vajad alljärgnevaid köögivilju ning blendrit, kus mahlajook valmis segada:

  • Punapeeti (55%)
  • Porgandit (20%)
  • Sellerit (20%)
  • Kartulit (3%)
  • Redist (2%)

Isegi, kui sa ei vaevle hetkel mõne haiguse küüsis, tuleb selle joogi tarbimine igal juhul kasuks – imejook parandab maagiliselt su üldist tervist , tugevdab immuunsüsteemi, aitab ennetada vähki ja teiste tõsiste haiguste teket.

Punapeet on tuntud kui ravimköögivili, sisaldades märkimisväärselt palju mineraalaineid kaaliumi, magneesiumi, fosforit, koobaltit, joodi ja rauda ning vitamiinidest B1-, B2-, P-, PP- ja C-vitamiini. Lisaks sisaldab imeline köögivili flavonoidide, mis on tugevad antioksüdandid, mis kaitsevad keharakke.

Toitev peet on ühtlasi ka maksa-, neeru- ja põrnahaiguste ravim, vere tugevdaja, närvisüsteemi parandaja. Punapeet aitab ühtlasi kõhukinnisuse, põletike, allergia ja kehvveresuse ravil, astma ja ka kilpnäärme alatalituse korral. Samuti on punapeet kasulik kõrgvererõhu haiguste puhul, kuna sisaldab kaltsiumi ja magneesiumi. Erinevate uuringute tulemusel on leitud korduvalt, et punapeet aitab võidelda vähktõve ja leukeemia raviks.

Allikad: TheGuardian, dietoflife.com