Restoran Piparmünt peakokk Vladimir Upeniek Delfi
Pärnus asuva restorani Piparmünt peakokk Vladimir Upeniek, kes astub reedel võistlustulle maailma prestiisžema kokandusvõistluse Bocuse d'Or Eesti eelvoorus, ütles Maitsed.ee portaalile, et talle tundub, et ta on võistlusteks valmis.

"Bocuse d'Or on 100% kõige parem, kuulsam ja huvitavam gastronoomiavõitlus maailmas. Kui sportlase käest küsida, kas ta tahab olümpiamängudele minna - vaevalt, et ta eitavalt vastaks," ütleb Upeniek.

Reedel astuvad Tallinnas toimuval Toidumessil võistlustulle viis Eesti tippkokka, kes hakkavad võistlema koha nimel kokkade maailmameistrivõistlustele Bocuse d'Or.

Upeniek taktikat reedeseks võistluseks loomulikult ei avalda, see on saladus. "Mul ei ole ka filosoofiat, mille järgi võistlema hakkan. Proovin võimalusel vältida kõiki eksimusi ning teha puhas ja ilus töö," lisab peakokk.

Võistluse reglement näeb ette kahe käigu - kala ja liha - valmistamist viie ja poole tunni jooksul. Reedesel võistlusel on valikus forell, sinimerekarbid ja vutt.

"Bocuse d'Or võistluse tooraine on mulle hästi tuttav. Hea, et on valitud just kohalik kala ja liha," lisab Upeniek.

Bocuse d’Or on prestiižseim kokakunstivõistlus maailmas, mis toimub üle aasta jaanuari lõpus Lyonis Prantsusmaal. Enne 2017. aasta lõppvõistlust läbivad osalevad kokad tavaliselt oma riigi sisesed võistlused ning seejärel kontinendivõistlused. Võistlus on saanud nime korraldaja ja asutaja, maailmakuulsa Prantsuse tippkoka Paul Bocuse järgi.

Võistluse alge peitub 1983. aastas kui Paul Bocuse korraldas Lyonis toimuval maailma suurimal gastronoomiamessil SIRHA võistluse, mis oli mõeldud olema professionaalidelt professionaalidele. 1987. aastast alates on aga võistlus toimunud üle aasta maailma parimate kokkade osavõtul. Võistluse muudab eriliseks see, et tegemist on avaliku kahepäevase tsükliga, mida kannab üle tele ning kuhu on kutsustud kaasa elama fännid. Esimesel võistlusel oli Mehhiko kokal kaasas oma bänd ning rahvarõivas laulvad toetajad.

Kõige edukam Bocuse d'Or riik on siiani olnud Prantsusmaa kokku 7 võiduga, teist kohta hoiab viie võiduga Norra. Võidurõõmu on saanud nautida veel Taani, Luksemburgi ja Rootsi esindajad.

Esimest korda kutsuti Eesti Bocuse d'Or'l osalema sellel maailma enim jälgitud kokandusvõistlusel 2008. aastal. 2009. aasta lõppvõistlusel sai Eesti 15. koha (Vladislav Djatšuk), kaks aastat hiljem me lõppvõistlusele ei jõudnud (Dmitri Rooz), 2013. aastal (Heidi Pinnak) ja 2015. aastal (Dmitri Haljukov) saavutasime aga 14. koha.