Foto: Shutterstock
Ingveri maitse on absoluutselt ainulaadne ja kuulub Tai, Malaisia ​​ning India köögi juurde. Ingverit on Indias ja Hiinas kasutatud aastatuhandeid ravimtaimena. Lisaks pulbrilisele kujule sobib värske ingver hästi ka paljudes toitudes ja jookides kasutamiseks.

Ingveri kasu tervisele

Uuringud on näidanud, et ingver leevendab ja ennetab erinevaid tervisehädasid. Ingveris sisalduvate põletikuvastaste ühendite tõttu võib see aidata näiteks osteoartriidiga seotud valu korral, lisaks võib ingver vähendada põletikke ja pakkuda leevendust kui on iiveldus.

Just viimati nimetatud omaduse tõttu on ingverit läbi aegade soovitatud raseduse alguse iivelduse leevendajana. Ingveri kasutamisse raseduse ajal peaksid aga ettevaatusega suhtuma naised, kellel on esinenud raseduse jooksul veritsust või ilmnenud raseduse katkemise oht.

Immuunsüsteemi toetaja

Ingver aitab toetada resistentsust näiteks gripiviiruste vastu. Kuid selleks, et ingver oleks tõhus, tuleks seda tarbida ca 5 grammi päevas.

Gripi ja viirushaiguste puhul aitab ingverijuurest tee, mida võib kombineerida ka teiste ravimtaimedega nagu kaneel, küüslauk ja lagritsajuur. Ingveritee soojeneb imeliselt ja on ka põletikuvastane.

Foto: Shutterstock
Ingveritee

Kuumuta 8 sl peenelt viilutatud värsket ingverit 1,5 l vees 20 minutit.

Lisa 2 sl mett või pruuni suhkrut. Kurna vedelik läbi sõela kannu.

Vererõhu alandaja

Ingveris sisalduv kaalium aitab alandada vererõhku ja vähendab seeläbi ka kõrge vererõhu põhjustatud südame-veresoonkonna haiguste riski.

Kuidas ingverit kasutada?

  • Ingverit tuleks kasutada värskelt - see toob nii kasu kui ka maitset. Proovige riivitud ingverit näiteks smuutides, mahlades, kohupiimas või värskelt pressitud apelsinimahla maitsestajana.
  • Ingver sobib suppidesse, erinevatesse kanatoitudesse ja sushi sisse.
  • Värske ingverit saab kasutada ka liha marineerimisel, kuna ingver sisaldab ensüümi, mis muudab liha pehmeks.

Allikas: KuntoPlus