Kalamaja päevad Foto: Madis Veltman
Sellel nädalavahetusel - 20-21. mail - juba 9. korda toimuvate Kalamaja päevade kingitus Eestile on 100 hoovikohvikut. Pühapäeval saab hoovikohvikutega kaetud terve Kalamaja ning sel aastal on neid rekordarv. Hoovikohvikute vahel mugavamaks orienteerumiseks on loodud ka eraldi nutirakendus.

Hoovikohvikud on sel aastal tähistatud toreda ja eristuva tunnuslipuga, et neid oleks võimalik silmata juba kaugelt. Hoovikohvikute koordinaatori Marielle Miksoni sõnul on seekord kindlasti Kalamaja päevade külastamine veelgi põnevam. „Moodustatud on ka žürii, kes külastavad hoovikohvikuid ning valivad välja kolm auhinnalist kohta,“ ütles Mikson.

Kalamaja päevad 2014
Foto: Andres Putting

Kalamaja päevade peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnas, et sel korral lisab hoovikohvikutele värskust ka nende jaoks loodud äpp, kust saab hea ja mugava ülevaade hoovikohvikutest. “Soovitan kõigil pühapäevaks alla laadida nutirakendus LiveTeam, et valida välja endale meelepärased hoovikohvikud, mida soovite kindlasti külastada,” lisas Rei.

Kalamaja hoovikohvikute LiveTeam nutirakendust on võimalik alla laadida nii Apple kui ka Androidi nutiseadmesse.

Kalamaja päevad toimuvad kahel nädalavahetuse päeval ning 9. korral toimuvat üritust nimetatakse Eesti suurimaks asumifestivaliks. 100 hoovikohvikut pakuvad nagu alati toitu ja jooki igale maitsele.

Kalamaja päevad 2014
Foto: Andres Putting