Foto: Shutterstock
Kõik ahjuomanikud tunnevad seda probleemi: rasv ja muud toidujäägid moodustavad küpsetamise ajal vastikuid koorikuid, mis on väga kangekaelsed ja seetõttu raskesti eemaldatavad. Alljärgnevalt leiate näpunäited, mille abil ahjuplaadi puhastamine on lihtne töö!

Küpsetusplaadi tõhusaks puhastamiseks proovige koduseid vahendeid. Tervisele ja keskkonnale kahjulikud keemia jätke kappi või veelgi parem - supermarketisse. Usaldage soola, küpsetuspulbrit, äädikat, söögisoodat ja isegi coca-colat!

Foto: Shutterstock

Puhastage ahjuplaati soolaga

Kõige tuntum kodune vahend küpsetusplaadile kinni kõrbenud toidujääkide jaoks on tavaliselt alati kodus saadaval: sool! Raputage seda heldelt küpsetusplaadile ja pange siis 50 ° C juures ahju. Kui sool muutub 30–60 minuti pärast pruuniks, kallake see ära. Nüüd saate kõrbenud toidujääkide koorikuid hõlpsalt eemaldada. Lõpuks puhastage pesuvahendiga nagu tavaliselt.

Küpsetusplaadi puhastamine soodaga

Küpsetusplaati saab edukalt ka söögisoodaga puhastada. Selleks leotage seda soojas soodavees. Äädikast, veest ja soodast segatud pasta aitab jonnakamate koorikute korral. Asetage pasta puhastamist vajavatele piirkondadele, pange küpsetusplaat 45 minutiks ahju 100 ° juurde, laske sellel jahtuda ja puhastage käsna või lapiga. Loputage.

Küpsetusplaadi puhatamine coca-colaga

Tõeline "siseringi nipp" ahjuplaadile kinnitunud kangete toidukoorikute vastu on coca-cola! Kallake jook küpsetusplaadile ja laske sellel paar tundi "töötada". Pärast seda puhastage küpsetusplaat käsnaga ja loputage korralikult.