Noa restoran Foto: Tiit Blaat
Eile õhtul Kultuurikatlas Eesti Joogi Festivalil välja kuulutud Põhjamaade parimaid restorane järjestava giidi "White Guide" Balti riikide parimate einelate tabeli võitis 2018. aastaks Viimsis asuv Noa Peakoka Pool. Teiseks valiti parimate restoranide nimekirjas Riia restoran Vincent.

Kolmas koht läks jagamisele kahe restorani vahel, milleks olid tabeli uustulnukad Aleksander Chef's Table Tallinnast ja restoran Nüman Kaunasest. Eestlaste jaoks oli võit seda magusam, kuna eelmisel aastal oli esikahe positsioonid täpselt vastupidised - lätlased peal, eestlased all.

Suurim areng aga kogu Baltikumi restoranimaastiku jaoks on fakt, et White Guide restoranigiidis äramärgitud restoranide hulk kasvas piirkonnas aastaga 60lt 160le. Sealjuures on Eesti - olgugi, et väiksem riik pindalalt ja rahvaarvult - suurim restoraniriik piirkonnas, kõige suurema arvu restoranidega Põhjala parimate hulgas. Kolmekümnest järjestatud Baltikumi parimast restoranist aga täitsid 17 kohta Eesti einelad, 8 kohta läks Leetu ja 5 kohta Lätti.

White Guide Eesti esindaja ning Baltikumi restoranigiidi kokkupanija Aivar Hanson ütles, et kogu regioon on gastronoomses vallas tgemas läbi väga suuri ja dünaamilisi muutuseid. "Eestis algasid need muutused varem, kuid kaks lõunanaabrit tulevad kiiresti meile järele," lisas Hanson.

White Guide restoranigiidi Baltikumi 30 parimat restorani:

 1. NOA Chefs Hall (Eesti)
 2. Vincents (Läti)
 3. Alexander Chef’s Table (Eesti)
 4. Nüman (Leedu)
 5. Alexander (Eesti)
 6. Ö (Eesti)
 7. Sweetroot (Leedu)
 8. Gastronomika (Leedu)
 9. Juur (Eesti)
 10. Monte Pacis (Leedu)
 11. Telegrafas (Leedu)
 12. NOA (Eesti)
 13. Horisont Restaurant & Bar (Eesti)
 14. Art Priori (Eesti)
 15. Monai (Leedu)
 16. Ribe (Eesti)
 17. Kannas (Läti)
 18. Cru (Eesti)
 19. Restorant 3 (Läti)
 20. Bordoo (Eesti)
 21. Džiaugsmas (Leedu)
 22. Leib Resto&Aed (Eesti)
 23. Pärnu Rannahotelli Restoran (Eesti)
 24. COD (Läti)
 25. Farm (Eesti)
 26. Biblioteka no 1 (Läti)
 27. Parrot MiniBar (Eesti)
 28. Põhjaka (Eesti)
 29. Tchaikovsky (Eesti)
 30. Uoksas (Leedu)