Foto: Shutterstock
Ühendkuningriigis on traditsiooniliselt hommikusöögi juurde kuulunud praetud muna või munapuder, peekon, vorstid, oad tomatikastmes, röstitud sai, seened, verivorst ja tomatid. Kõik eelnimetatud jõuavad lauale serveerituna ühel taldrikul. Joogiks selle toeka toidukorra juures on enamasti kohv või must tee piimaga ning apelsinimahl. Ühe hiljutise uuringu järgi võib kõik see aga varsti unustuste hõlma vajuda.

Klassikalise Inglise hommikusöögiga on britte toidetud kuninganna Victoria ajast saadik, kuid hiljuti korraldatud üleriigilises uuringus leiti, et iga viies alla 30-aastane britt pole kunagi praetud hommikusööki saanud ja see võib järgmise põlvkonnaga "välja surra."

Uuringus osales 2000 noort vanuses 18-30 aastat. Veerand vastanutest peegeldab rahvastiku muutuvat maitset, pidades Inglise traditsioonilist hommikusööki "liiga rasvaseks" ja veidi alla poole vastas, et see meenutab neile suurte maanteede ääres paiknevates kiirtoidukohtades pakutavat.

Rasvane peekon, leiged oad ja töödeldud vorstid on põhjuseks, mis on pannud noori britte klassikalisest Inglise hommikusöögist kõrvale vaatama. 71% vastanutest väitis, et nad eelistaksid hommikul süüa pigem suitsulõhet ja munaputru ning avokaadot röstsaiaga. Enam kui veerand avaldas, et praetud verivorst on Inglise hommikusöögi juures kõige ebameeldivam.

"Läbi viidud uuringu põhjal ilmnes, et enam kui pooled noored täiskasvanud usuvad, et Suurbritannia on muutumas terviseteadlikumaks ja seetõttu eelistatakse mitmekesisemat toitu," ütles uuringu läbviija Ellie Glason, küsitlusfirmast Ginger Research.

Foto: Shutterstock

Proovi järele!

KIIRE HOMMIKUSÖÖGI SOOVITUS: Terviklik Inglise hommikusöök valmistatud vaid ühel ahjuplaadil

KIIRE HOMMIKUSÖÖGI SOOVITUS: Ühel pannil hautatud terve Inglise hommikusöök